Divi 1.0 - en to nb translation catalogue (554 entries)

en:  Enable canonical URL's
nb: Aktiver kanoniske URL's

en:  Enable custom title
nb: Aktiver skreddersydd tittel

en:  Enable meta description
nb: Aktiver metaknaggbeskrivelse

en:  Enable meta keywords
nb: Aktiver metanøkkelord

en: %1$s Columns
nb: %1$s kolonner

en: &laquo; Older Entries
nb: &laquo; Gamle innganger

en: (Edit)
nb: (Rediger)

en: + Add One More Tab
nb: + Legg til et nivå til

en: 0 Comments
nb: 0 Kommentarer

en: 0 comments
nb: 0 Kommentarer

en: 1 Column
nb: 1 kolonne

en: 1 Comment
nb: 1 Kommentar

en: 1 comment
nb: 1 Kommentar

en: 404 Not Found
nb: 404 Ikke funnet

en: <div class="updated"><p>This is a fresh installation of %1$s theme. Don't forget to go to <a href="%2$s">ePanel</a> to set it up. This message will disappear once you have clicked the Save button within the <a href="%2$s">theme's options page</a>.</p></div>
nb: <div class="updated"><p>Dette er en ny installasjon av %1$s tema. Glem ikke å gå til <a href="%2$s">ePanel</a> for oppsett av det. Denne beskjeden vil forsvinne så snart du har klikket knappen Lagre i <a href="%2$s">temaets side for alternativer</a>.</p></div>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
nb: <span class="meta-nav">&larr;</span> Eldre kommentarer

en: About Me
nb: Om meg

en: Accordion
nb: Akkordeon

en: Active Link Color
nb: Farge på aktiv link

en: Active Primary Menu Link Color
nb: Aktiv Primary Meny Link Color

en: Ad Management
nb: Reklameadministrasjon

en: Add Author Bio
nb: Legg til forfatterbiografi

en: Add Button Icon
nb: Legg til knappeikon

en: Add ET Box
nb: Legg til boks

en: Add ET Button
nb: Legg til knapp

en: Add ET Learn more block
nb: Legg til en vekselbryter-blokk

en: Add ET Tabs
nb: Legg til faner

en: Add a Tooltip Text
nb: Legg til tekst som viser verktøytips

en: Add code to the < body > (good for tracking codes such as google analytics)
nb: Legg kode til < body > (bra for oppsporing av koder som Google Analytics)

en: Add code to the < head > of your blog
nb: Legg til kode til < head > av bloggen din

en: Add code to the bottom of your posts, before the comments
nb: Legg til kode til bunnen av innleggene dine før kommentarer

en: Add code to the top of your posts
nb: Legg til kode til toppen av innleggene dine

en: Adsense Code
nb: Adsense-kode

en: Advertisement
nb: Reklame

en: Animation
nb: Animasjon

en: Any code you place here will appear in body section of all pages of your blog. This is usefull if you need to input a tracking pixel for a state counter such as Google Analytics.
nb: En hver kode du plasserer her vil opptre i brødtekstseksjonen på alle sider av bloggen din. Dette er nyttig hvis du trenger å føre inn en oppsporingspiksel for en tilstandsteller som Google Analytics.

en: Any code you place here will appear in the head section of every page of your blog. This is useful when you need to add javascript or css to all pages.
nb: En hver kode du plasserer her vil opptre i overskriftsseksjonen av hver side av bloggen din. Dette er nyttig når du har behov for å legge til Javascript eller CSS til alle sidene dine.

en: Any code you place here will be placed at the top of all single posts. This is useful if you are looking to integrating things such as social bookmarking links.
nb: En hver kode du plasserer her vil bli plassert toppen av alle innleggene. Dette er nyttig hvis du ønsker å integrere ting som sosiale bokføringslinker.

en: Archives
nb: Arkiv

en: Author Image URL
nb: Forfatterbilde URL

en: Authorize your Aweber account here.
nb: Autoriser din Aweber konto her.

en: Auto
nb: Automatisk

en: Auto Speed
nb: Automatisk hastighet

en: Automattic slider speed (works only if Auto is set to yes)
nb: Automatisk sliderhastighet (virker bare hvis Automatisk er satt til ja)

en: Aweber Authorization
nb: Aweber Autorisering

en: Back To Top Button
nb: Tilbake til toppen-knapp

en: Background
nb: Bakgrunn

en: Background Color
nb: Bakgrunnsfarge

en: Background Image
nb: Bakgrunnsbilde

en: Background Position
nb: Bakgrunnsposisjon

en: Background Repeat
nb: Repetisjon av bakgrunn

en: Bar Border Radius
nb: Rammeradius for linke

en: Bar Counter
nb: Søyleteller

en: Bar Padding
nb: Linjetomrom

en: Before you can update your Elegant Themes, you must first install the <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/documentation.html#updater" target="_blank">Elegant Updater Plugin</a> to authenticate your subscription.
nb: Før du kan oppdatere dine Elegante Temaer, må du først installere <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/documentation.html#updater" target="_blank">Elegant Updater Plugin</a> for å autentisere ditt abonnement.

en: Blog
nb: Blogg

en: Blog Grid
nb: bloggen Grid

en: Blog Style Mode
nb: Bloggstilmodus

en: Blurb
nb: Reklametekst

en: Body Font
nb: Brødtekstfont

en: Body Font Style
nb: Skriftstil hovedinnhold

en: Body Line Height
nb: Linjehøyde i dokument

en: Body Link Color
nb: Linkfarge i hovedtekst

en: Body Text Color
nb: Farge på dokumenttekst

en: Body Text Size
nb: Tekststørrelse hovedtekst

en: Body/Link Line Height
nb: Linjehøyde hovedinnhold/lenke

en: Body/Link Text Size
nb: Tekststørrelse hovedinnhold/lenke

en: Bold
nb: Uthevet

en: Border Color
nb: Rammefarge

en: Border Radius
nb: Rammeradius

en: Border Width
nb: Rammebredde

en: Bottom
nb: Bunn

en: Bottom Bar
nb: Bunnlinje

en: Bottom to Top
nb: Bunn til topp

en: Button Font Style
nb: Skriftstil - knapper

en: Buttons
nb: Knapper

en: Buttons Font
nb: Skrifttype - knapper

en: Buttons Hover Style
nb: Knappestil for sveving

en: Buttons Style
nb: Knappestil

en: By default comments are not placed on pages, however, if you would like to allow people to comment on your pages simply enable this option.
nb: Opprinnelig er kommentarer ikke plassert på sider. Hvis du derimot ønsker at folk skal ha lov til å kommentere på sidene dine, bare deaktiver dette alternativet.

en: By default pages are sorted by name. However if you would rather have them sorted by ID you can adjust this setting.
nb: Opprinnelig er sider sortert etter navn. Dersom du derimot heller ønsker å sortere etter ID, kan du justere denne innstillingen.

en: By default the navigation bar stays on top of the screen at all times. We suggest to disable this option, if you need to use a logo taller than the default one.
nb: Opprinnelig forblir navigasjonskategorien alltid på toppen av skjermen. Vi foreslår at du deaktiverer dette alternativet dersom du trenger å bruke et større logobilde.

en: By default the theme creates a Home link that, when clicked, leads back to your blog's homepage. If, however, you are using a static homepage and have already created a page called Home to use, this will result in a duplicate link. In this case you should disable this feature to remove the link.
nb: Opprinnelig danner dette en Hjem link, som når den blir klikket på, leder tilbake til din bloggs hjemmeside. Hvis du derimot bruker en statisk hjemmeside og allerede har laget en side kalt Hjem, vil dette resultere i en duplikatlink. I dette tilfellet bør du deaktivere denne funksjon for å fjerne linken.

en: By default the theme creates post titles based on the title of your post and your blog name. If you would like to make your meta title different than your actual post title you can define a custom title for each post using custom fields. This option must be enabled for custom titles to work, and you must choose a custom field name for your title below.
nb: Opprinnelig lager temaet bloggtitler baser på ditt innleggs tittel og bloggnavnet ditt. Hvis du ønsker å lage metatittelen din forskjellig fra din faktiske innleggstittel, kan du definere en skreddersydd tittel for hvert innlegg ved bruk av ulike felter. Dette alternativet må være aktivert for at skreddersydde titler skal fungere, og du må velge et skreddersydd feltnavn for din tittel under.

en: By default the theme does not add keywords to your header. Most search engines don't use keywords to rank your site anymore, but some people define them anyway just in case. If you want to add meta keywords to your header then enable this option and fill in the custom keywords field below.
nb: Opprinnelig legger ikke temaet nøkkelord til overskriften din. De fleste søkemotorer bruker ikke lenger nøkkelord for å rangere siden din lengre, men noen mennesker skriver dem inn likevel for sikkerhets skyld. Aktiver dette alternativet og fyll inn på det skreddersydde tastaturfeltet under, dersom du ønsker å legge til metanøkkelord til din overskrift.

en: By default the theme truncates your posts on index/homepages automatically to create post previews. If you would rather show your posts in full on index pages like a traditional blog then you can activate this feature.
nb: Opprinnelig avkorter temaet utdrag av dine innlegg for å danne forhåndsvisninger til innleggene. Hvis du heller ønsker at innleggene dine skal vises fullt ut som en tradisjonell blogg, kan du aktivere denne funksjonen.

en: By default the theme uses a combination of your blog name and your blog description, as defined when you created your blog, to create your homepage titles. However if you want to create a custom title then simply enable this option and fill in the custom title field below.
nb: Opprinnelig bruker temaet en kombinasjon av bloggnavnet ditt og bloggbeskrivelsen din, som du definerte da du laget bloggen, for å lage titlene i din hjemmeside. Aktiver ganske enkelt dette alternativet og fyll inn det skreddersydde tittelfeltet under, dersom du derimot ønsker å lage en skreddersydd tittel.

en: By default the theme uses your blog description, as defined when you created your blog, to fill in the meta description field. If you would like to use a different description then enable this option and fill in the custom description field below.
nb: Opprinnelig bruker temaet din bloggbeskrivelse som du definerte da du laget bloggen, til å fylle inn ditt metabeskrivelsesfelt. Hvis du ønsker å bruke en annen beskrivelse, aktiver da dette alternativet og fyll inn det skreddersydde beskrivelsesfeltet under.

en: By default thumbnail images are created using custom fields. However, if you would rather use the images that are already in your post for your thumbnail (and bypass using custom fields) you can activate this option. Once activcated thumbnail images will be generated automatically using the first image in your post. The image must be hosted on your own server.
nb: Opprinnelig er thumbnail-bilder dannet ved hjelp av skreddersydde felter. Dersom du derimot heller ønsker å bruke bilder som allerede er i ditt innlegg for din thumbnail (og unngå å bruke skreddersydde felter), kan du aktivere dette alternativet. Så snart det er aktivert, vil thumbnail-bilder automatisk bli generert ved bruk av det første bildet i ditt innlegg. Bildet må bli hostet på din egen server.

en: By default thumbnails are not placed on pages (they are only used on posts). However, if you want to use thumbnails on pages you can! Just enable this option.
nb: Som standard er thumbnails ikke plassert på sider (de brukes bare i innlegg). Men du kan bruke thumbnails på sider om du vil! Bare aktivér dette alternativet.

en: By default thumbnails are placed at the beginning of your post on single post pages. If you would like to remove this initial thumbnail image to avoid repetition simply disable this option.
nb: Opprinnelig er thumbnail-bilder plasser i starten av innlegget ditt på enkle innleggssider. Deaktiver ganske enkelt dette alternativet hvis du ønsker å fjerne dette innledende thumbnail-bildet, for å unngå repetisjoner.

en: By default, Aweber lists are cached for one day. If you added new list, but it doesn't appear within the Email Optin module settings, activate this option. Don't forget to disable it once the list has been regenerated.
nb: Som standard er Aweber lister bufret for en dag. Hvis du har lagt ny liste, men det vises ikke i e-posten OptIn modulinnstillingene, aktivere dette alternativet. Ikke glem å deaktivere det når listen har blitt regenerert.

en: By default, MailChimp lists are cached for one day. If you added new list, but it doesn't appear within the Email Optin module settings, activate this option. Don't forget to disable it once the list has been regenerated.
nb: Som standard er MailChimp lister bufret for en dag. Hvis du har lagt ny liste, men det vises ikke i e-posten OptIn modulinnstillingene, aktivere dette alternativet. Ikke glem å deaktivere det når listen har blitt regenerert.

en: Call To Action
nb: Oppfordringslenke

en: Canonicalization helps to prevent the indexing of duplicate content by search engines, and as a result, may help avoid duplicate content penalties and pagerank degradation. Some pages may have different URLs all leading to the same place. For example domain.com, domain.com/index.html, and www.domain.com are all different URLs leading to your homepage. From a search engine's perspective these duplicate URLs, which also occur often due to custom permalinks, may be treated individually instead of as a single destination. Defining a canonical URL tells the search engine which URL you would like to use officially. The theme bases its canonical URLs off your permalinks and the domain name defined in the settings tab of wp-admin.
nb: Kanonisering hjelper med å hindre indeksering av dublett-innhold fra søkemotorer, og som et resultat kan bidra med å hindre bøter for dublett-innhold og degradering av siderangering. Noen sider kan ha ulike URLs som alle leder til samme sted. For eksempel domain.com, domain.com/index.html, og www.domain.com er alle forskjellige URLs som leder til hjemmesiden din. Fra synspunktet til en søkemotor kan disse dublett-URLs, som ofte inntreffer pga. bestillingslenker også, behandles individuelt i stedet for som som én enkelt destinasjon. Definering av en kanonisk URL forteller søkemotoren hvilken URL du vil bruke offisielt. Temaet baserer den kanoniske URLs av dine lenker og domenenavnet definert i innstillingsfanen til wp-admin.

en: Captcha Font Size
nb: Captcha skriftstørrelse

en: Captcha Font Style
nb: Captcha skriftstil

en: Caption
nb: Bildetekst

en: Caption Font Size
nb: Skriftstørrelse bildetekst

en: Caption Font Style
nb: Skriftstil bildetekst

en: Caption goes here
nb: Bildetekst går her

en: Caption title goes here
nb: Bildetekstens tittel går her

en: Categories
nb: Kategorier

en: Center
nb: Midtstilt

en: Centered
nb: Sentrert

en: Centered Inline Logo
nb: Midtstilt linjebundet logo

en: Check this box if you want to display meta descriptions on category/archive pages. The description is based off the category description you choose when creating/edit your category in wp-admin.
nb: Hak av denne boksen hvis du ønsker å vise metabeskrivelser på kategori/arkivsider. Beskrivelsen er basert på kategoribeskrivelsen du velger når du lager/redigerer kategorien din i wp-admin.

en: Choose an Image
nb: Velg et bilde

en: Choose button color
nb: Velg knappefarge

en: Choose button type
nb: Velg knappetype

en: Choose title autogeneration method
nb: Velg tittelgenereringsmetode

en: Choose which items to display in the postinfo section
nb: Velge mellom elementer for visning i innleggsinfoseksjonen.

en: Choose yes if you want for automatic slider animation
nb: Velg ja hvis du ønsker å aktivere automatisk slideranimasjon

en: Circle Counter
nb: Sirkelteller

en: Click here to learn more
nb: Klikk her for å lære mer

en: Closed Title Font Style
nb: Skriftstil for lukket tittel

en: Code Integration
nb: Kodeintegrasjon

en: Color
nb: Farge

en: Color Schemes
nb: Fargevariasjoner

en: Colorization
nb: Farge

en: Column Layout
nb: Kolonnelayout

en: Comments
nb: Kommentarer

en: Contact Form
nb: Kontaktskjema

en: Content
nb: Innhold

en: Content Font Size
nb: Størrelse på innholdsskrift

en: Content Font Style
nb: Skriftstil for innhold

en: Content goes here
nb: Innhold går her

en: Content text or html
nb: Innholdstekst eller HTML

en: Countdown
nb: Nedtelling

en: Currently viewing archives from %1$s
nb: For øyeblikket visende arkiv fra %1$s

en: Custom CSS
nb: Skreddersydd CSS

en: Custom field Name to be used for description
nb: Skreddersydd feltnavn til bruk som beskrivelse

en: Custom field Name to be used for keywords
nb: Skreddersydd feltnavn til bruk for nøkkelord

en: Custom field Name to be used for title
nb: Skreddersydd feltnavn til bruk som tittel

en: Dark
nb: Mørk

en: Dashed
nb: Streket

en: Date format
nb: Datoformat

en: Default
nb: Nøytral

en: Define a character to separate BlogName and Post title
nb: Definer et skrifttegn for å adskille nettsidenavn fra innleggstittel

en: Designed by %1$s | Powered by %2$s
nb: Designet av %1$s | Drevet av %2$s

en: Details Font Style
nb: Skriftstil for detaljer

en: Disable top tier dropdown menu links
nb: Deaktiver dropdown-menylinker i toppnivå

en: Disabling this option will remove the body code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
nb: Deaktivering av dette alternativet vil fjerne brødtekstkoden under fra bloggen din. Dette tillater deg å fjerne koden samtidig som du lagrer den for fremtidig bruk.

en: Disabling this option will remove the header code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
nb: Deaktivering av dette alternativet vil fjerne overskriftskoden under fra bloggen din. Dette tillater deg å fjerne koden samtidig som du lagrer den for fremtidig bruk.

en: Disabling this option will remove the single bottom code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
nb: Deaktivering av dette alternativet vil fjerne den enkle bunnkoden under fra bloggen din. Dette tillater deg å fjerne koden samtidig som du lagrer den for fremtidig bruk.

en: Disabling this option will remove the single top code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
nb: Deaktivering av dette alternativet vil fjerne den enkle toppkoden under fra bloggen din. Dette tillater deg å fjerne koden samtidig som du lagrer den for fremtidig bruk.

en: Display Home link
nb: Vis Hjem link

en: Displays About Me Information
nb: Viser "Om meg"-informasjon

en: Displays Adsense Ads
nb: Viser Adsense-reklamer

en: Displays Advertisements
nb: Viser reklamer

en: Divi Library
nb: Divi-bibliotek

en: Divi Page Settings
nb: Divi Sideinnstillinger

en: Divi Post Settings
nb: Divi Innleggsinnstillinger

en: Divi Product Settings
nb: Divi Produktinnstillinger

en: Divi Project Settings
nb: Divi Prosjektinnstillinger

en: Divider
nb: Deler

en: Divider Height
nb: Skillerhøyde

en: Divider Position
nb: Skillerposisjon

en: Divider Style
nb: Skillerstil

en: Divider Weight
nb: Skillervekt

en: Documentation
nb: Dokumentering

en: Dot Navigation
nb: Punktnavigasjon

en: Dotted
nb: Prikket

en: Double
nb: Dobbel

en: Dropdown Menu Animation
nb: Animasjon på rullegardinmeny

en: Dropdown Menu Background Color
nb: Bakgrunnsfarge på rullegardinmeny

en: Dropdown Menu Line Color
nb: Linjefarge på rullegardinmeny

en: Dropdown Menu Text Color
nb: Tekstfarge på rullegardinmeny

en: ET About Me Widget
nb: Om meg-widget

en: ET Adsense Widget
nb: Adsense-widget

en: ET Advertisement
nb: Reklame

en: Effect
nb: Effekt

en: Email
nb: E-post

en: Email Optin
nb: E-post Optin

en: Enable Boxed Layout
nb: Aktiver layout i boks

en: Enable Single Post 468x60 banner
nb: Aktiver enkelpost 468x60 banner

en: Enable Vertical Navigation
nb: Aktiver vertikal navigasjon

en: Enable body code
nb: Aktiver < body > kode

en: Enable canonical URL's
nb: Aktivert kanonisk URL's

en: Enable custom description
nb: Aktiver skreddersydd beskrivelse

en: Enable custom keywords
nb: Aktiver skreddersydde nøkkelord

en: Enable custom titles
nb: Aktiver skreddersydde titler

en: Enable header code
nb: Aktiver overskriftskode

en: Enable meta descriptions
nb: Aktiver metabeskrivelser

en: Enable single bottom code
nb: Aktiver enkel bunnkode

en: Enable single top code
nb: Aktiver enkel toppkode

en: Enable this option to display Back To Top Button while scrolling
nb: Aktiver dette alternativet for å vise Tilbake til toppen-knapp mens du scroller

en: Enable this option to get the smooth scrolling effect with mouse wheel
nb: Aktiver dette alternativet får å få den smidige scrolleeffekten med musehjulet

en: Enable this option to make shortcodes respond to various screen sizes
nb: Aktiver dette alternativet for å få shortcodes til å respondere på ulike skjermstørrelser

en: Enable this option to show thumbnails on Index Pages.
nb: Aktiver dette alternativet for å vise thumbnail-bilder på index-sidene.

en: Enabling this option will display a 468x60 banner ad on the bottom of your post pages below the single post content. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
nb: Aktivering av dette alternativet vil vise en 468x60 bannerreklame i bunnen av dine innleggssider under enkelpostinnholdet. Hvis aktivert må du fylle inn bannerbildet og destinasjon URL under.

en: Enter the URL of your Facebook Profile.
nb: Skriv inn URL til din Facebook profil.

en: Enter the URL of your Google+ Profile.
nb: Skriv inn URL til din Google+ profil.

en: Enter the URL of your RSS feed.
nb: Skriv inn URL til din RSS strøm.

en: Enter the URL of your Twitter Profile.
nb: Skriv inn URL til din Twitter profil.

en: Enter your MailChimp API key. You can create an api key <a target="_blank" href="%1$s">here</a>
nb: Skriv inn din MailChimp API nøkkel. Du kan skape en api nøkkel <a target="_blank" href="%1$s">her</a>

en: Exclude categories from the navigation bar
nb: Ekskluder kategorier fra navigasjonskategorien

en: Exclude pages from the navigation bar
nb: Ekskluder sider fra navigasjonskategorien

en: Expand
nb: Utvid

en: Facebook Profile Url
nb: Facebook profil URL

en: Fade
nb: Toning

en: Fade In
nb: Bli gradvis tydeligere

en: Filterable Portfolio
nb: Filtrerbar samlemappe

en: Filters Font Size
nb: Skriftstørrelse for filtre

en: Filters Font Style
nb: Skriftstil for filtre

en: Fixed
nb: Stasjonær

en: Fixed Menu Height
nb: Fast Menu Høyde

en: Fixed Navigation Bar
nb: Fiksert navigasjonskategori

en: Fixed Navigation Settings
nb: Faste navigasjonsinnstillinger

en: Flip
nb: Snu

en: Follow Font & Icon Size
nb: Skrift- og ikonstørrelse for følgeikoner

en: Font
nb: Skrifttype

en: Font Size
nb: Skriftstørrelse

en: Font Style
nb: Skriftstil

en: Footer
nb: Bunntekst

en: Footer Area
nb: Bunntekstområde

en: Footer Background Color
nb: Bunntekstens bakgrunnsfarge

en: Footer Elements
nb: Bunntekstelementer

en: Footer Menu
nb: Bunntekst meny

en: Footer Menu Active Link Color
nb: Bunntekstmeny - farge på aktiv lenge

en: Footer Menu Background Color
nb: Bunntekstmeny - bakgrunnsfarge

en: Footer Menu Text Color
nb: Bunntekstmeny - tekstfarge

en: Full Width
nb: Full bredde

en: Fullwidth Slider
nb: full bredde Slider

en: Gallery
nb: Galleri

en: General
nb: Generelle

en: General Settings
nb: Generelle innstillinger

en: Google Fonts subsets
nb: Google Fonts undergrupper

en: Google+ Profile Url
nb: Google+ profil URL

en: Grab the first post image
nb: Bruk bildet i første innlegg automatisk

en: Green
nb: Grønn

en: Groove
nb: Renne

en: Header & Navigation
nb: Overskrift og navigasjon

en: Header Elements
nb: Overskriftselementer

en: Header Font
nb: Overskriftsfont

en: Header Font Size
nb: Skriftstørrelse overskrift

en: Header Font Style
nb: Skriftstil overskrivt

en: Header Format
nb: Format på overskrift

en: Header Letter Spacing
nb: Bokstavmellomrom overskrift

en: Header Line Height
nb: Linjehøyde overskrift

en: Header Style
nb: Overskriftstil

en: Header Text Color
nb: Overskrift - tekstfarge

en: Header Text Size
nb: Tekststørrelse overskrift

en: Here you can add custom css to override or extend default styles.
nb: Her kan du legge til skreddersydd CSS for å overstyre eller utvide opprinnelige stiler.

en: Here you can change which character separates your blog title and index page name when using autogenerated post titles. Common values are | or -
nb: Her kan du velge hvilket skrifttegn som adskiller bloggtittelen din og indexsidenavnet ved bruk av automatisk genererte innleggstitler. Vanlige verdier er | eller -

en: Here you can change which character separates your blog title and post name when using autogenerated post titles. Common values are | or -
nb: Her kan du velge hvilket skrifttegn som adskiller bloggtittelen din fra innleggsnavnet når du bruker automatisk genererte innleggstitler. Vanlige verdier er | eller -

en: Here you can choose Shop Page & Category Page Layout for WooCommerce.
nb: Her kan du velge utseende for butikksiden og kategorisiden WooCommerce.

en: Here you can choose how your titles on index pages are generated. You can change which order your blog name and index title are displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
nb: Her kan du velge hvordan titlene dine genereres på indexsider. Du kan velge i hvilken rekkefølge bloggnavnet ditt og indextittelen vises, eller du kan fullstendig fjerne bloggnavnet fra tittelen.

en: Here you can choose to display the Facebook Icon on your homepage.
nb: Her kan du velge å vise Facebook ikonet på hjemmesiden din.

en: Here you can choose to display the Google+ Icon on your homepage.
nb: Her kan du velge å vise Google+ ikonet på hjemmesiden din.

en: Here you can choose to display the RSS Icon.
nb: Her kan du velge å vise RSS ikon.

en: Here you can choose to display the Twitter Icon.
nb: Her kan du velge å vise Twitter ikonet.

en: Here you can choose to remove certain categories from the navigation menu. All categories marked with an X will not appear in your navigation bar.
nb: Her kan du velge å fjerne visse kategorier fra navigasjonsmenyen. Alle kategoriene merket med en X vil ikke opptre i din navigasjonskategori.

en: Here you can choose to remove certain pages from the navigation menu. All pages marked with an X will not appear in your navigation bar.
nb: Her kan du velge å fjerne visse sider fra navigasjonsmenyen. Alle sider merket med en X vil ikke opptre i din navigasjonskategori.

en: Here you can choose to reverse the order that your categories links are displayed. You can choose between ascending and descending.
nb: Her kan du velge å snu rekkefølgen som dine dine kategorilinker er vist. Du kan velge mellom stigende og synkende.

en: Here you can choose to reverse the order that your pages links are displayed. You can choose between ascending and descending.
nb: Her du velge å snu rekkefølgen som sidelinkene dine er vist. Du kan velge mellom stigende og synkende.

en: Here you can choose to sort your pages links.
nb: Her kan du velge hvordan du ønsker å sortere dine sidelinker.

en: Here you can choose which items appear in the postinfo section on pages. This is the area, usually below the post title, which displays basic information about your post. The highlighted itmes shown below will appear.
nb: Her kan du velge hvilke elementer som skal opptre i artikkelinfoseksjonen på sider. Dette området er vanligvis under innleggstittelen, som viser grunnleggende informasjon om innlegget. De uthevede elementene vist under vil opptre.

en: Here you can choose which items appear in the postinfo section on single post pages. This is the area, usually below the post title, which displays basic information about your post. The highlighted itmes shown below will appear.
nb: Her kan du velge hvilke elementer som opptrer i innleggsinfoseksjonen på enkle innleggssider. Dette er området som vanligvis er under innleggstittelen, som viser grunnleggende informasjon om innlegget ditt. De uthevede elementene vist under vil opptre.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Archive pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
nb: Her kan du angi hvor mange nye artikler som er vist i arkivsidene. Dette alternativet fungerer uavhengig av lesealternativene i wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Category page. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
nb: Her kan du velge hvor mange nye artikler som blir vist på kategorisiden. Dette alternativet fungerer uavhengig av lesealternativene i wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Search results pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
nb: Her kan du angi hvor mange nye artikler som blir vist i søkeresultatsidene. Dette alternativet fungerer uavhengig av lesealternativene i wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Tag pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
nb: Her kan du angi hvor mange nye artikler som blir vist i knaggsidene. Dette alternativet fungerer uavhengig av lesealternativene i wp-admin.

en: Here you can provide 468x60 banner destination url
nb: Her kan du skaffe 468x60 banner destinasjon URL

en: Here you can provide 468x60 banner image url
nb: Her kan du skaffe 468x60 bannerbilde URL

en: Hex Value
nb: Fargeverdi

en: Hide
nb: Skjul

en: Hide Logo Image
nb: Gjem logobilde

en: Hide Nav Before Scroll
nb: Skjul navigasjon før rulling

en: Hide Navigation Until Scroll
nb: Skjul navigasjon til rulling

en: Hide empty categories
nb: Skjul tomme kategorier

en: Home
nb: Hjem

en: Homepage SEO
nb: Hjemmeside SEO

en: Homepage custom title (if enabled)
nb: Hjemmeside skreddersydd tittel (hvis aktivert)

en: Homepage meta description (if enabled)
nb: Hjemmeside metabeskrivelse (hvis aktivert)

en: Homepage meta keywords (if enabled)
nb: Hjemmeside metanøkkelord (hvis aktivert)

en: Hover Overlay Color
nb: Farge på sveveoverlegg

en: Icon
nb: Ikon

en: Icon Color
nb: Ikonfarge

en: Icon Placement
nb: Ikonplassering

en: If custom titles are disabled, choose autogeneration method
nb: Hvis skreddersydde titler er deaktivert, velg automatisk genereringsmetode

en: If you are not using cutsom post titles you can still have control over how your titles are generated. Here you can choose which order you would like your post title and blog name to be displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
nb: Hvis du ikke bruker skreddersydde innleggstitler, kan du likevel ha kontroll over hvordan titlene dine blir generert. Her kan du velge i hvilken rekkefølge du ønsker at dine innleggstitler og bloggnavn blir vist, eller du kan fullstendig fjerne bloggnavnet fra tittelen.

en: If you are not using cutsom post titles you can still have control over hw your titles are generated. Here you can choose which order you would like your post title and blog name to be displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
nb: Hvis du ikke bruker skreddersydde innleggstitler kan du likevel ha kontroll over hvordan dine titler blir generert. Her kan du velge i hvilken rekkefølge du ønsker å vise din innleggstittel og bloggnavn, eller du kan fullstendig fjerne bloggnavnet fra tittelen.

en: If you don't want to display some banners - leave approptiate fields blank
nb: Hvis du ikke vil vise noen bannere - la passende felt stå tomme

en: If you have enabled custom titles you can add your custom title here. Whatever you type here will be placed between the < title >< /title > tags in header.php
nb: Hvis du har aktivert skreddersydde titler kan du legge til dine skreddersydde titler her. Hva du enn skriver her vil bli plassert mellom < title >< /title > knaggene i header.php

en: If you have enabled meta descriptions you can add your custom description here.
nb: Hvis du har aktivert metabeskrivelser, kan du legge til din skreddersydde beskrivelse her.

en: If you have enabled meta keywords you can add your custom keywords here. Keywords should be separated by comas. For example: wordpress,themes,templates,elegant
nb: Hvis du har aktivert metanøkkelord, kan du legge til dine skreddersydde nøkkelord her. Nøkkelordene bør være adskilt av komma. For eksempel: wordpress,themes,templates,elegant

en: If you would like categories to be displayed in your navigationbar that don't have any posts in them then disable this option. By default empty categories are hidden
nb: Deaktiver dette alternativet hvis du ønsker å vise kategorier i din navigasjonskategori, som ikke inneholder noen innlegg. Opprinnelig er tomme kategorier skjult.

en: If you would like to add a meta description to your post you can do so using custom fields. This option must be enabled for descriptions to be displayed on post pages. You can add your meta description using custom fields based off the custom field name you define below.
nb: Hvis du ønsker å legge til en metabeskrivelse til innlegget ditt, kan du gjøre dette ved bruk av skreddersydde felter. Dette alternativet må være aktivert for at beskrivelser skal vises på innleggssider. Du kan legge til din metabeskrivelse ved bruk av skreddersydde felter basert på det skreddersydde feltnavnet du definerer under.

en: If you would like to add meta keywords to your post you can do so using custom fields. This option must be enabled for keywords to be displayed on post pages. You can add your meta keywords using custom fields based off the custom field name you define below.
nb: Hvis du ønsker å legge til metanøkkelord til innlegget ditt, kan du gjøre dette ved bruk av skreddersydde felter. Dette alternativet må være aktivert for at nøkkelord skal kunne vises på innleggssider. Du kan legge til dine metanøkkelord ved bruk av skreddersydde felter basert på det skreddersydde feltnavnet du definerer under.

en: If you would like to remove the dropdown menus from the categories navigation bar disable this feature.
nb: Deaktiver denne funksjonen hvis du ønsker å fjerne dropdown-menyene fra kategorienes navigasjonskategori.

en: If you would like to remove the dropdown menus from the pages navigation bar disable this feature.
nb: Hvis du ønsker å fjerne dropdown-menyer fra sidens navigasjonskategori, deaktiver denne funksjonen.

en: If you would like to use your own custom favicon image click the Upload Image button.
nb: Hvis du ønsker å bruke ditt eget skreddersydde favicon bilde klikke på knappen Last opp bilde.

en: If you would like to use your own custom logo image click the Upload Image button.
nb: Hvis du ønsker å bruke ditt eget skreddersydde logobilde, klikk på knappen "Last opp bilde".

en: Image
nb: Bilde

en: Image Height
nb: Bildehøyde

en: Image Module Settings
nb: Innstillinger for bildemodul

en: Image Url
nb: Bilde URL

en: Image Width
nb: Bildebredde

en: Image doesn't exist
nb: Bilde eksisterer ikke

en: In some cases users will want to create parent categories or links as placeholders to hold a list of child links or categories. In this case it is not desirable to have the parent links lead anywhere, but instead merely serve an organizational function. Enabling this options will remove the links from all parent pages/categories so that they don't lead anywhere when clicked.
nb: Noen ganger vil brukere ønske å lage parent kategorier eller linker som plassholdere for å holde en liste av child links eller kategorier. I så tilfelle er det ikke ønskelig å ha parent linker ledende noe sted, men heller at de tjener en utelukkende organisatorisk funksjon. Aktivering av dette alternativ vil fjerne linkene fra alle parent sider/kategorier slik at de ikke leder noe sted når de blir klikket på.

en: Index Page SEO
nb: Index side SEO

en: Input 468x60 adsense code
nb: Sett inn 468x60 Google Adsense kode

en: Input 468x60 advertisement banner image
nb: Sett inn 468x60 reklamebannerbilde

en: Input 468x60 advertisement destination url
nb: Sett inn 468x60 reklame destinasjon URL

en: Input Field Padding
nb: Tomrom rundt inndatafelt

en: Input Font Size
nb: Skriftstørrelse for inndata

en: Input Font Style
nb: Skriftstil for inndata

en: Inset
nb: Innfelt

en: Integration
nb: Integrasjon

en: Italic
nb: Kursiv

en: Item
nb: Element

en: Items
nb: Elementer

en: Join Now
nb: Bli med nå

en: Label Font Size
nb: Skriftstørrelse for etiketter

en: Label Font Style
nb: Skriftstil for etiketter

en: Layout
nb: Nettsideelement

en: Layout Settings
nb: Innstillinger for utseende

en: Leave a Reply to %s
nb: Legg igjen et svar til %s

en: Left
nb: Venstre

en: Left Sidebar
nb: Venstre sidebar

en: Left to Right
nb: Venstre til høyre

en: Letter Spacing
nb: Bokstavmellomrom

en: Light
nb: Lys

en: Link text
nb: Link tekst

en: Login
nb: Innlogging

en: Logo Max Height
nb: Logo Max Høyde

en: MailChimp API Key
nb: MailChimp API nøkkel

en: Make Full Width
nb: Gjør til fullbredde

en: Manage Un-widgetized Advertisements
nb: Administrer reklame

en: Member Login
nb: Medlemsinnlogging

en: Menu Height
nb: meny Høyde

en: Meta Font Size
nb: Skriftstørrelse meta

en: Meta Font Style
nb: Skriftsstil meta

en: Meta Letter Spacing
nb: Bokstavmellomrom meta

en: Meta Line Height
nb: Linjehøyde meta

en: Meta Text Size
nb: Størrelse på metatekst

en: Mobile Menu
nb: Mobilmeny

en: Mobile Styles
nb: Mobile stiler

en: Module Customizer
nb: Modultilpasser

en: Name Font Size
nb: Skriftstørrelse for navn

en: Name Font Style
nb: Skriftstil for navn

en: Navigation
nb: Navigasjon

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
nb: Nyere kommentarer <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Next
nb: Neste

en: Next Entries &raquo;
nb: Nye innganger &raquo;

en: No
nb: Nei

en: No Animation
nb: Ingen animasjon

en: No Repeat
nb: Ingen repetisjon

en: No Results Found
nb: Ingen resultater funnet

en: Note: Color settings set above should be applied to the Default color scheme.
nb: Merk: Fargeinnstillingene valgt ovenfor burde benyttes ved nøytral fargevariasjon

en: Number Counter
nb: Nummerteller

en: Number Font Size
nb: Skriftstørrelse for nummer

en: Number Font Style
nb: Skriftstil for nummer

en: Number of Posts displayed on Archive pages
nb: Antall innlegg som er vis i arkivsidene

en: Number of Posts displayed on Category page
nb: Antall innlegg vist på kategoriside

en: Number of Posts displayed on Search pages
nb: Antall innlegg vist i søkesidene

en: Number of Posts displayed on Tag pages
nb: Antall innlegg vist i knaggsidene

en: Number of dropdown tiers shown
nb: Antall dropdown-nivåer vist

en: Off
nb: Av

en: On
nb: På

en: Only Show Icon on Hover
nb: Bare vis ikon ved sveving

en: Open in a new window
nb: Åpne i et nytt vindu

en: Open link in new window
nb: Åpen link i nytt vindu

en: Opened Title Font Style
nb: Skriftstil for åpnet tittel

en: Options
nb: Alternativer

en: Options Saved.
nb: Alternativer lagret.

en: Orange
nb: Oransje

en: Order Category Links by Ascending/Descending
nb: Ordne kategorilinker etter stigende eller synkende rekkefølge

en: Order Pages Links by Ascending/Descending
nb: Ordne sidelinker i Stigende/Synkende rekkefølge

en: Outset
nb: Utfelt

en: Padding
nb: Utfylling

en: Page Layout
nb: Sidens utseende

en: Pages
nb: Sider

en: Pages:
nb: Sider:

en: Password
nb: Passord

en: Password Protected
nb: Passord beskyttet

en: Password:
nb: Passord:

en: Paste image url here, if you chose "images" slider type
nb: Lim bilde URL her, hvis du velger "images" slidertype

en: Percent Font Size
nb: Skriftstørrelse for prosent

en: Percent Font Style
nb: Skriftstil for prosent

en: Phone
nb: Telefon

en: Phone Number
nb: Telefonnummer

en: Pink
nb: Rosa

en: Place Thumbs on Pages
nb: Plasser Thumbnail-bilder på sider

en: Place Thumbs on Posts
nb: Plasser thumbnail-bilder i innlegg

en: Place your adsense code here.
nb: Plasser din Google Adsense kode her.

en: Portfolio
nb: Samlemappe

en: Portrait Border Radius
nb: Portrett - rammeradius

en: Post
nb: Innlegg

en: Post Title
nb: Innleggstittel

en: Post Title Font Size
nb: Skrifttstørrelse for innleggstittel

en: Post info section
nb: Innleggsinfoseksjon

en: Posted on
nb: Publisert

en: Previous
nb: Forrige

en: Price Font Size
nb: Skriftstørrelse for pris

en: Price Font Style
nb: Skriftstil pris

en: Pricing Font Style
nb: Skriftstil for pris

en: Pricing Table
nb: Pristabell

en: Primary Menu
nb: Primær meny

en: Primary Menu Background Color
nb: Bakgrunnsfarge for primær meny

en: Primary Menu Bar
nb: Hovedmenylinje

en: Primary Menu Link Color
nb: Primær Meny Link Color

en: Product Name Font Size
nb: Skriftstørrelse produktnavn

en: Product Name Font Style
nb: Skriftstil produktnavn

en: RSS Icon Url
nb: RSS ikon URL

en: Read Divi Documentation
nb: Les Divi dokumentasjon

en: Red
nb: Rød

en: Regenerate Aweber Lists
nb: Regenerer Aweber lister

en: Regenerate MailChimp Lists
nb: Regenerer MailChimp lister

en: Remove Vertical Divider
nb: Fjern vertikal skiller

en: Reply
nb: Svar

en: Reset
nb: Tilbakestill

en: Responsive shortcodes
nb: Mottakelige shortcodes

en: Ridge
nb: Kant

en: Right
nb: Høyre

en: Right Sidebar
nb: Høyre sidebar

en: Right to Left
nb: Høyre til venstre

en: Role Editor
nb: rolle Editor

en: Row Height
nb: Rekkehøyde

en: Sale Badge Font Size
nb: Skriftstørrelse salgsskilt

en: Sale Badge Font Style
nb: Skriftstil salgsskilt

en: Sale Price Font Size
nb: Skriftstørrelse salgspris

en: Sale Price Font Style
nb: Skriftstil salgspris

en: Save changes
nb: Lagre endringer

en: Saving...
nb: Lagrer...

en: Scroll
nb: Rull

en: Search &hellip;
nb: Søk &hellip;

en: Search for:
nb: Søk etter:

en: Search results for "%s"
nb: Søkeresultater for "%s"

en: Secondary Menu
nb: Sekundær meny

en: Secondary Menu Background Color
nb: Bakgrunnsfarge for sekundær meny

en: Secondary Menu Bar
nb: Sekundær menylinje

en: Secondary Menu Link Color
nb: Sekundær Meny Link Color

en: Section Height
nb: Seksjonshøyde

en: Select Animation Effect
nb: Velg animasjon

en: Select Icon
nb: Velg ikon

en: Select Page
nb: Velg en side

en: Select Slider Type here
nb: Velg slidertype her

en: Select between expanded and closed state
nb: Velg mellom utvidet og lukket tilstand

en: Select yes if the link should be opened in a new window
nb: Velg ja hvis linken skal bli åpnet i et nytt vindu

en: Set As Favicon
nb: Sett som Favicon

en: Set As Logo
nb: Sett som logo

en: Shop
nb: Butikk

en: Shop Page & Category Page Layout for WooCommerce
nb: Utseende for butikksiden & kategorisiden WooCommerce

en: Show
nb: Vis

en: Show Divider
nb: Vis deler

en: Show Facebook Icon
nb: Vis Facebook ikon

en: Show Google+ Icon
nb: Vis Google+ ikon

en: Show RSS Icon
nb: Vis RSS ikon

en: Show Search Icon
nb: Vis søkeikon

en: Show Social Icons
nb: Vis sosiale ikoner

en: Show Thumbs on Index pages
nb: Vis thumbnail-bilder på index-sidene

en: Show Twitter Icon
nb: Vis Twitter ikon

en: Show comments on pages
nb: Vis kommentarer på sider

en: Show comments on posts
nb: Se kommentarer på innlegg

en: Show dropdown menus
nb: Vis dropdown-menyer

en: Sidebar
nb: Sidespalte

en: Sidebar Width
nb: Bredde på sidelinje

en: Single Page Layout
nb: Enkelt sideutseende

en: Single Post Layout
nb: Enkelt innleggsutseende

en: Single Post Page SEO
nb: Enkel innleggsside SEO

en: Site Identity
nb: Side Identity

en: Skills
nb: Kvalifikasjoner

en: Slide
nb: Lysbilde

en: Slider
nb: Glider

en: Slider Type
nb: Slidertype

en: Smooth Scrolling
nb: Smidig scrolling

en: Social Follow
nb: Følgere på sosialt nettverk

en: Social Icon Color
nb: Farge sosiale ikoner

en: Social Icon Size
nb: Størrelse sosiale ikoner

en: Social Network Icon Size
nb: Ikonstørrelse for sosiale nettverk

en: Sort Categories Links by Name/ID/Slug/Count/Term Group
nb: Sorter linker til kategorier etter Name/ID/Slug/Count/Term grupper

en: Sort Pages Links
nb: Sorter sidelinker

en: State
nb: Tilstand

en: Stretch Background Image
nb: Strekk bakgrunnsbilde

en: Subheader Font Size
nb: Størrelse på underoverskrift

en: Subheader Font Style
nb: Skriftstil for underoverskrift

en: Submit
nb: Send

en: Submit Comment
nb: Legg til kommentar

en: Submit a Comment
nb: Legg til kommentar

en: Support Docs
nb: Støttedokumentasjon

en: Tab Content
nb: Nivåinnhold

en: Tab Text
nb: Nivåtekst

en: Tablet
nb: Nettbrett

en: Tabs
nb: Faner

en: Testimonial
nb: Attest

en: Text
nb: Tekst

en: Text Color
nb: Tekstfarge

en: Text Size
nb: Tekststørrelse

en: The page you requested could not be found. Try refining your search, or use the navigation above to locate the post.
nb: Siden du forespurte kunne ikke bli funnet. Prøv å omformuler søket ditt, eller bruk navigasjonen over for å finne innlegget.

en: Theme Accent Color
nb: Temaets aksentfarge

en: Theme Customizer
nb: Tematilpasser

en: Theme Options
nb: Temaalternativer

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">View version %3$s details</a>. <em>Before you can update your Elegant Themes, you must first install the <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/documentation.html#updater" target="_blank">Elegant Updater Plugin</a> to authenticate your subscription.</em>
nb: En ny versjon av %1$s er tilgjengelig. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">Se versjon %3$s detaljer</a>. <em>Før du kan oppdatere dine Elegante Temaer, må du først installere <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/documentation.html#updater" target="_blank">Elegant Updater Plugin</a> for å autentisere ditt abonnement.</em>

en: This controls default direction of the lazy-loading animation.
nb: Dette kontrollerer hvilken retning den sakte-lastende animasjonen lastes i som standard

en: This option allows you to change how your dates are displayed. For more information please refer to the WordPress codex here:<a href='http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time' target='_blank'>Formatting Date and Time</a>
nb: Dette alternativet gir deg lov til å endre hvordan datoene dine blir vist. For mer informasjon, vennligst referer til WordPress kodeks her:<a href='http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time' target='_blank'>Formater dato og tid</a>

en: This options allows you to control how many teirs your pages dropdown menu has. Increasing the number allows for additional menu items to be shown.
nb: Dette alternativet gir deg lov til å kontrollere hvor mange nivåer dine siders dropdown-meny har. Øker du dette nummeret, får du lov til å vise ytterligere menyelementer.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
nb: Dette innlegget er passordbeskyttet. Skriv inn passordet for å se kommentarer.

en: This will enable Google Fonts for Non-English languages.
nb: Dette vil aktivere Google Fonts for ikke-engelske språk.

en: This will enable the use of excerpts in posts or pages.
nb: Dette vil aktivere bruken av utdrag i innlegg og sider.

en: This will return all of the settings throughout the options page to their default values. <strong>Are you sure you want to do this?</strong>
nb: Dette vil gjenopprette alle innstillingene i siden for alternativer til deres opprinnelige verdier. <strong>Er du sikker på at du ønsker dette?</strong>

en: Tile
nb: Flislegging

en: Tile Horizontally
nb: Horisontal flislegging

en: Tile Vertically
nb: Vertikal flislegging

en: Title
nb: Tittel

en: Title Font Size
nb: Størrelse på tittelskrift

en: Title Font Style
nb: Skriftstil tittel

en: To view this protected post, enter the password below
nb: For å vise dette beskyttede innlegget, skriv inn passordet nedenfor

en: Toggle
nb: Vekselbryter

en: Toggle Icon Size
nb: Størrelse på bryterikon

en: Toggle Padding
nb: Tomrom rundt bryterikon

en: Top
nb: Topp

en: Top & Bottom Padding
nb: Tomrom for topp og bunn

en: Top to Bottom
nb: Topp til bunn

en: Trackbacks/Pingbacks
nb: Trackback/Pingback

en: Twitter Profile Url
nb: Twitter profil URL

en: Type of the box
nb: Boksens type

en: Typography
nb: Typografi

en: Underline
nb: Understreket

en: Upload Image
nb: Last opp bilde

en: Uppercase
nb: Store bokstaver

en: Use Background Color
nb: Bruk bakgrunnsfarge

en: Use Custom Sidebar Width
nb: Bruk Custom Sidebar Bredde

en: Use Relative Image Paths
nb: Bruk relative bildeganger

en: Use excerpts when defined
nb: Bruk utdrag når de er definert

en: Use resizing
nb: Bruk endring av størrelse

en: Used for icon button type
nb: Brukt som ikonknappetype

en: Username:
nb: Brukernavn:

en: Vertically Centered
nb: Midtstilt vertikalt

en: Watch video tutorials
nb: Se på videoveiledninger

en: Website Content Width
nb: Bredde på nettsidens innhold

en: Website Gutter Width
nb: Kolonnemellomrom på nettsiden

en: Welcome to Divi! Before diving in to your new theme, please visit the <a style="color: #fff; font-weight: bold;" href="%1$s" target="_blank">Divi Documentation</a> page for access to dozens of in-depth tutorials.
nb: Velkommen til Divi! Før du kaster deg ut i det nye temaet ditt, vennligst besøk <a style="color: #fff; font-weight: bold;" href="%1$s" target="_blank">Divi Documentation</a>-siden  for tilgang til dusinvis av dyptgående veiledninger.

en: When you define your keywords using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the meta keywords you would like to use, separated by comas.
nb: Når du definerer dine nøkkelord ved bruk av skreddersydde felter, bør du bruke denne verdien for det skreddersydde feltnavnet. Verdien av ditt skreddersydde felt bør være metanøkkelordene du ønsker å bruke, adskilt av kommaer.

en: When you define your meta description using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the custom description you would like to use.
nb: Når du definerer din metabeskrivelse ved bruk av skreddersydde felter, bør du bruke denne verdien for det skreddersydde feltnavnet. Verdien av ditt skreddersydde felt bør være den skreddersydde beskrivelsen du ønsker å bruke.

en: When you define your title using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the custom title you would like to use.
nb: Når du definerer tittelen din ved bruk av skreddersydde felter, bør du bruke denne verdien for det skreddersydde feltnavnet. Verdien av ditt skreddersydde felt, bør være den skreddersydde tittelen du ønsker å bruke.

en: Widget Bullet Color
nb: Widget - prikkfarge

en: Widget Header Color
nb: Widget - overskriftsfarge

en: Widget Header Font Size
nb: Widget - skriftstørrelse for overskrift

en: Widget Header Font Style
nb: Widget - skriftstil for overskrift

en: Widget Link Color
nb: Widget - lenkefarge

en: Widget Text Color
nb: Widget - tekstfarge

en: Widgets
nb: Widgeter

en: Yes
nb: Ja

en: You can disable this option if you want to remove the comments and comment form from single post pages.
nb: Du kan deaktivere dette alternativet hvis du ønsker å fjerne kommentarene og kommentarform fra innleggene.

en: You don't have pages
nb: Du har ingen sider

en: Your comment is awaiting moderation.
nb: Kommentaren din avventer moderering.

en: Zoom Icon Color
nb: Farge på zoome-ikon

en: comments
nb: Kommentarer

en: on %1$s at %2$s
nb: datert %1$s klokken %2$s

en: settings reset.
nb: innstillinger tilbakestilt.

en: settings saved.
nb: innstillinger lagret.

en: you don't have sufficient permissions to access this page
nb: du har ikke tilstrekkelige tillatelser til å få tilgang til denne siden
