Divi 1.0 - en to nb translation catalogue (1084 entries)

en: % Comments
nb: %  Kommentarer

en: %1$s %2$s Settings
nb: %1$s %2$s Innstillinger

en: %1$s All Caps
nb: %1$s Bare store bokstaver

en: %1$s Background Color
nb: %1$s bakgrunnsfarge

en: %1$s Border Color
nb: %1$s Grensen Farge

en: %1$s Border Radius
nb: %1$s Border-Radius

en: %1$s Border Width
nb: %1$s Border Bredde

en: %1$s Columns
nb: %1$s kolonner

en: %1$s Font
nb: %1$s Skrifttype

en: %1$s Font Size
nb: %1$s Skriftstørrelse

en: %1$s Hover Background Color
nb: %1$s Hover bakgrunnsfarge

en: %1$s Hover Border Color
nb: %1$s Hover Grensen Farge

en: %1$s Hover Border Radius
nb: %1$s Hover Border-Radius

en: %1$s Hover Letter Spacing
nb: %1$s Hover Brev Avstand

en: %1$s Hover Text Color
nb: %1$s Hover Tekst Farge

en: %1$s Icon
nb: %1$s-Ikonet

en: %1$s Icon Color
nb: %1$s-Ikonet Farge

en: %1$s Icon Placement
nb: %1$s-Ikonet Plassering

en: %1$s Letter Spacing
nb: %1$s Bokstavmellomrom

en: %1$s Line Height
nb: %1$s Linjehøyde

en: %1$s Text Color
nb: %1$s Skriftfarge

en: %1$s Text Size
nb: %1$s tekststørrelsen

en: 0 comments
nb: 0 Kommentarer

en: 1 Column
nb: 1 kolonne

en: 1 Comment
nb: 1 Kommentar

en: 1 comment
nb: 1 Kommentar

en: 3 column row can't be used in this column.
nb: 3 kolonnerad kan ikke brukes i denne kolonnen.

en: <h2 class="et_pb_subscribed">Subscribed - look for the confirmation email!</h2>
nb: <h2 class="et_pb_subscribed">Abonnerte - se etter en bekreftelse e-post!</h2>

en: <strong>%1$s</strong> widget area has been created. You can create more areas, once you finish update the page to see all the areas.
nb: <strong>%1$s</strong> widget-område har blitt laget. Du kan lage flere områder. Så fort du er ferdig, oppdatér siden for å se alle områder.

en: About Me
nb: Om meg

en: About Us
nb: Om oss

en: Above Title
nb: Over tittel

en: Accordion
nb: Akkordeon

en: Account Name
nb: Kontonavn

en: Account URL
nb: Konto-URL

en: Active Link Color
nb: Farge på aktiv link

en: Active Portfolio Filter
nb: Aktivt porteføljefilter

en: Active Tab
nb: Aktiv fane

en: Active Tab Background Color
nb: Aktiv fane bakgrunnsfarge

en: Actual Size
nb: Faktisk Størrelse

en: Add %1$s Icon
nb: Legg til %1$s-Ikonet

en: Add From Library
nb: Legg til fra bibliotek

en: Add New
nb: Legg til ny

en: Add New %s
nb: Legg til ny %s

en: Add New Category
nb: Legg Til Ny Kategori

en: Add New Item
nb: Legg til ny gjenstand

en: Add New Layout
nb: Legg til nytt nettsideelement

en: Add New Project
nb: Legge Til Nye Prosjekt

en: Add New Tag
nb: Legg Til Ny Tag

en: Add Row
nb: Legg til rad

en: Add Specialty Section
nb: Legg til spesialseksjon

en: Add To Categories:
nb: Legg til i kategorier

en: Add/Delete Item
nb: Legge Til/Slette Elementet

en: Added
nb: Lagt

en: Adjust padding to specific values, or leave blank to use the default padding.
nb: Juster tomrom til spesifikke verdier, eller la den være blank for å bruke standard tomrom.

en: Adjust the spacing between each column in this row.
nb: Juster mellomrommet mellom hver kolonne i denne rekken.

en: Adjust the text used from the signup button.
nb: Tilpass teksten brukt fra abonneringsknappen.

en: Admin Label
nb: Merkelapp for administrasjon

en: Advanced Design Settings
nb: Avanserte innstillinger for design

en: Advanced Settings
nb: Avanserte Innstillinger

en: After
nb: Etter

en: Album name
nb: Albumnavn

en: All
nb: Alle

en: All Categories
nb: Alle kategorier

en: All Layouts
nb: Alle nettsideelementer

en: All Projects
nb: Alle Prosjekter

en: All Tags
nb: Alle Koder

en: All advanced module settings in will be lost.
nb: Alle avanserte modulinnstillinger vil gå tapt.

en: All content created in the Divi Builder will be lost. Previous content will be restored.
nb: Alt innhold laget i Divi-byggeren vil gå tapt. Det forrige innholdet vil bli gjenopprettet.

en: All of your current page content will be lost.
nb: Alt ditt nåværende sideinnhold vil gå tapt.

en: All of your current role settings will be set to defaults. Do you wish to proceed?
nb: Alle av din nåværende rolle-innstillinger vil bli satt til standard. Ønsker du å gå videre?

en: All videos should be uploaded in both .MP4 .WEBM formats to ensure maximum compatibility in all browsers. Upload the .MP4 version here. <b>Important Note: Video backgrounds are disabled from mobile devices. Instead, your background image will be used. For this reason, you should define both a background image and a background video to ensure best results.</b>
nb: Alle videoer må lastes opp i både .MP4- og .WEBM-formater for å sikre maksimum kompatibilitet med alle nettlesere. Last opp .MP4-versjonen her. Viktig anmerkning: Videobakgrunner er deaktivert på mobile apparater. I stedet vil bakgrunnsbildet ditt brukes. Av den grunn bør du definere både et bakgrunnsbilde og en bakgrunnsvideo for å sikre beste resultater.

en: All videos should be uploaded in both .MP4 .WEBM formats to ensure maximum compatibility in all browsers. Upload the .WEBM version here. <b>Important Note: Video backgrounds are disabled from mobile devices. Instead, your background image will be used. For this reason, you should define both a background image and a background video to ensure best results.</b>
nb: Alle videoer må lastes opp i både .MP4- .WEBM-formater for å sikre maksimum kompatibilitet med alle nettlesere. Last opp .WEBM-versjonen her. Viktig anmerkning: Videobakgrunner er deaktivert på mobile apparater. I stedet vil bakgrunnsbildet ditt brukes. Av den grunn bør du definere både et bakgrunnsbilde og en bakgrunnsvideo for å sikre beste resultater.

en: Allow custom padding to be retained on mobile screens
nb: Tillat samme tilpassete tomrom på mobilskjermer

en: Allow video to be paused by other players when they begin playing
nb: La videoen stanses av andre spillere når de starter avspilling

en: Always Center Image On Mobile
nb: Alltid midtstill bilde på mobil

en: Animation
nb: Animasjon

en: Arrows
nb: Piler

en: Arrows Custom Color
nb: Tilpass farge på pilknapper

en: Artist Name
nb: Artistnavn

en: Audio Content
nb: Lydinnhold

en: Audio Cover Art
nb: Lydbilde

en: Audio Meta
nb: Lyd - meta

en: Authentication failed. You are not logged in.
nb: Godkjenning mislyktes. Du er ikke logget inn.

en: Authentication failed. You cannot preview this item.
nb: Godkjenning mislyktes. Du kan ikke forhåndsvise dette elementet.

en: Authentication failed. You have no permission to preview this item.
nb: Godkjenning mislyktes. Du har ikke tillatelse til å forhåndsvise dette elementet.

en: Author
nb: Forfatter

en: Author Name
nb: Navn på forfatter

en: Author/Company URL
nb: URL til forfatter/firma

en: Authorization code is empty.
nb: Autorisasjonskoden er tom.

en: Authorization code is invalid. Try regenerating it and paste in the new code.
nb: Autorisasjon-koden er ugyldig. Prøv å regenerere den og lime inn den nye koden.

en: Automatic Animation
nb: Automatisk animasjon

en: Automatic Animation Speed (in ms)
nb: Automatisk animasjonshastighet (i millisekunder)

en: Automatic Carousel Rotation
nb: Automatisk karusellrotering

en: Automatic Carousel Rotation Speed (in ms)
nb: Automatisk roteringshastighet på karusell (i millisekunder)

en: Aweber API Exception
nb: Aweber API Unntak

en: Aweber is set up properly. You can remove connection here if you wish.
nb: Aweber er satt opp riktig. Du kan fjerne tilkoblingen her hvis du ønsker det.

en: Aweber lists
nb: Aweber-lister

en: Aweber: Wrong configuration data
nb: Aweber: Feil konfigurasjon data

en: Background Color
nb: Bakgrunnsfarge

en: Background Image
nb: Bakgrunnsbilde

en: Background Image Position
nb: Bakgrunnsbildet Posisjon

en: Background Image Size
nb: Bakgrunnen Bildestørrelse

en: Background Image URL
nb: URL til bakgrunnsbilde

en: Background Overlay Color
nb: Overleggsfarge for bakgrun

en: Background Video Height
nb: Høyde på bakgrunnsvideo

en: Background Video MP4
nb: Bakgrunnsvideo .MP4

en: Background Video Webm
nb: Bakgrunnsvideo .WEBM

en: Background Video Width
nb: Bredde på bakgrunnsvideo

en: Bar Background Color
nb: Bakgrunnsfarge på stolpediagram

en: Bar Bottom Padding
nb: Søyle tomrom på bunn

en: Bar Counter
nb: Søyleteller

en: Bar Counter Settings
nb: Stolpediagram-innstillinger

en: Bar Counters
nb: Stolpediagram-tellere

en: Bar Top Padding
nb: Søyle tomrom på topp

en: Before
nb: Før

en: Below Title
nb: Under tittel

en: Best Selling Products
nb: Bestselger-produkter

en: Blog
nb: Blogg

en: Blog Masonry
nb: Blogg-rutenett

en: Blog Standard
nb: Bloggstandard

en: Blurb
nb: Reklametekst

en: Blurb Content
nb: Blurb-innhold

en: Blurb Image
nb: Blurb-bilde

en: Blurb Title
nb: Blurb-tittel

en: Body
nb: Dokumentkropp

en: Border Color
nb: Rammefarge

en: Border Radius
nb: Rammeradius

en: Border Style
nb: Rammestil

en: Border Width
nb: Rammebredde

en: Bottom
nb: Bunn

en: Bottom Center
nb: I Midten Av Bunnen

en: Bottom Left
nb: Nederst Til Venstre

en: Bottom Padding
nb: Bunn - tomrom

en: Bottom Right
nb: Nederst Til Høyre

en: Bottom To Top
nb: Bunn til topp

en: Builder Interface
nb: Builder-Grensesnitt

en: Bullet Color
nb: Prikkfarge

en: Button
nb: Knappen

en: Button %1$s Text
nb: Knapp %1$s tekst

en: Button %1$s URL
nb: Knapp %1$s URL

en: Button One
nb: Knappen En

en: Button Text
nb: Knapp-tekst

en: Button Two
nb: Knappen To

en: Button URL
nb: URL for knapp

en: CSS Class
nb: CSS-klasse

en: CSS ID
nb: CSS-ID

en: Call
nb: Ring

en: Call To Action
nb: Oppfordringslenke

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Caption
nb: Bildetekst

en: Carousel
nb: Karusell

en: Case Study
nb: Case-studie

en: Categories
nb: Kategorier

en: Category
nb: Kategori

en: Center
nb: Midtstilt

en: Center Left
nb: I Midten Av Venstre

en: Center List Items
nb: Midtstill listeartikler

en: Center Right
nb: Midten Høyre

en: Change Structure
nb: Endre struktur

en: Change to Yes if you would like to adjust the width of this row to a non-standard width.
nb: Endre til Ja dersom du vil justere vidden av denne rekken til en bredde som ikke er standard

en: Choose Custom Color
nb: Velg tilpasset farge

en: Choose a Background Image
nb: Velg et bakgrunnsbilde

en: Choose a Background Video MP4 File
nb: Velg en bakgrunnsvideo .MP4-fil

en: Choose a Background Video WEBM File
nb: Velg en bakgrunnsvideo som er en .WEBM-fil

en: Choose a Slide Image
nb: Velg en lysbilde-illustrasjon

en: Choose a Video MP4 File
nb: Velg en videofil av typen .MP4

en: Choose a Video WEBM File
nb: Velg en videofil av typen .WEBM

en: Choose a title of your login box.
nb: Velg en tittel for innloggingsboksen din.

en: Choose a title of your signup box.
nb: Velg en tittel for registreringsboksen din.

en: Choose an Audio file
nb: Velg en audiofil

en: Choose an Image
nb: Velg et bilde

en: Choose an icon to display for the scroll down button.
nb: Velg et ikon som vises for nedrullingsknappen

en: Choose an icon to display with your blurb.
nb: Velg et ikon som skal fremvises sammen med reklameteksten din.

en: Choose how many columns to display.
nb: Velg hvor mange kolonner som skal vises

en: Choose how many posts you would like to offset by
nb: Velg hvor mange innlegg du vil forskyve med

en: Choose how much posts you would like to display per page.
nb: Velg antallet innlegg du vil vise per side.

en: Choose how your products should be ordered.
nb: Velg hvordan produktene dine skal ordnes.

en: Choose image
nb: Velg bilde

en: Choose the social network
nb: Velg et sosialt nettverk

en: Choose whether or not the URL should open in a new window.
nb: Velg om URL'en skal åpnes i et nytt vindu eller ikke.

en: Choose whether or not the quote icon should be visible.
nb: Velg om sitatikonet skal være synlig eller ikke.

en: Choose whether or not this toggle should start in an open or closed state.
nb: Velg om denne vekselbryteren skal starte i åpen eller lukket tilstand.

en: Choose which categories you would like to include in the feed.
nb: Velg hvilken kategori du vil inkludere i påleggeren.

en: Choose which categories you would like to include.
nb: Velge hvilke kategorier du ønsker å inkludere.

en: Choose which side of the page your sidebar will be on. This setting controls text orientation and border position.
nb: Velg hvilken side sidespalten skal være på. Denne innstillingen kontrollerer tekstorientering og utkantposisjon.

en: Choose which type of products you would like to display.
nb: Velg hvilke typer produkter du vil vise.

en: Choose your desired portfolio layout style.
nb: Velg din ønsket layout-stil for samlemappen.

en: Circle
nb: Sirkel

en: Circle Border Color
nb: Farge på sirkelutkant

en: Circle Color
nb: Sirkelfarge

en: Circle Color Opacity
nb: Sirkel - fargeopasitet

en: Circle Counter
nb: Sirkelteller

en: Circle Counter Title
nb: Sirkelteller - tittel

en: Circle Icon
nb: Sirkelikon

en: Clear Layout
nb: Fjern Clear layout

en: Cleared
nb: Ryddet

en: Click here to create new menu
nb: Klikk her for å lage en ny meny

en: Clone Module
nb: Klon modul

en: Clone Row
nb: Klon rad

en: Clone Section
nb: Klon seksjon

en: Cloned
nb: Klonet

en: Close
nb: Lukk

en: Close Modal Window
nb: Lukk Modusvindu

en: Closed Toggle Background Color
nb: Lukket bryter - bakgrunnsfarge

en: Closed Toggle Text Color
nb: Lukket bryter - tekstfarge

en: Code
nb: Kode

en: Collapse
nb: Kollaps

en: Collapsed
nb: Kollapset

en: Color
nb: Farge

en: Column
nb: Kolonne

en: Columns Number
nb: Antall kolonner

en: Coming Soon
nb: Kommer snart

en: Company Name
nb: Firmanavn

en: Configuration error
nb: Konfigurasjonsfeil

en: Configuration error: List is not defined
nb: Configuration error: Listen er ikke definert

en: Configuration error: api key is not defined
nb: Configuration error: api-nøkkel er ikke definert

en: Connecting...
nb: Koble...

en: Connection failed
nb: Tilkobling mislyktes

en: Contact Button
nb: Kontaktknapp

en: Contact Form
nb: Kontaktskjema

en: Contact Title
nb: Kontakttittel

en: Contact Us
nb: Kontakt oss

en: Container
nb: Boks

en: Content
nb: Innhold

en: Content Font
nb: Skrifttype for innhold

en: Content Font Color
nb: Farge på innholdsskrift

en: Content Font Size
nb: Størrelse på innholdsskrift

en: Content Styling
nb: Innholdsstil

en: Continue Automatic Slide on Hover
nb: Fortsett Automatisk trekk på Hold

en: Contributor
nb: Bidragsyter

en: Control how many products are displayed.
nb: Kontrollér hvor mange produkter som vises.

en: Control how many projects are displayed. Leave blank or use 0 to not limit the amount.
nb: Kontrollér hvor mange prosjekter som vises. La stå tomt eller bruk 0 for å ikke begrense antallet.

en: Controls
nb: Kontroller

en: Copied
nb: Kopierte

en: Copy
nb: Kopi

en: Countdown Timer
nb: Nedtellingsklokke

en: Countdown Timer Title
nb: Tittel på nedtellingsklokke

en: Countdown To
nb: Tell ned til

en: Counter Amount
nb: Tellernummer

en: Counter Container
nb: Tellerboks

en: Counter Text Color
nb: Tekstfarge på teller

en: Counter Title
nb: Tellertittel

en: Cover
nb: Dekke

en: Cover Art Image URL
nb: URL til Cover Art-bilde

en: Create
nb: Lag

en: Create New Category
nb: Opprett ny kategori

en: Creative Agency
nb: Kreativt agentbyrå

en: Currency
nb: Valuta

en: Currency &amp; Frequency
nb: Valuta &amp; Frekvens

en: Custom CSS
nb: Skreddersydd CSS

en: Custom Margin
nb: Tilpasset margin

en: Custom Padding
nb: Tilpasset tomrom

en: Custom Width
nb: Tilpasset bredde

en: Dark
nb: Mørk

en: Dashed
nb: Streket

en: Date Format
nb: Datoformat

en: Day(s)
nb: Dag(er)

en: Default
nb: Nøytral

en: Default Sorting
nb: Standardsortering

en: Define a custom background color for your module, or leave blank to use the default color.
nb: Definér en bestemt bakgrunnsfarge for modulen din, eller la det være blankt for å bruke standardfargen.

en: Define a number for the circle counter. (Don't include the percentage sign, use the option below.). <strong>Note: You can use only natural numbers from 0 to 100</strong>
nb: Angi et nummer for sirkeltelleren. (Ikke inkluder et prosenttegn, bruk alternativet nedenfor). Merk: Du kan bare bruke hele tall fra 0 til 100

en: Define a number for the counter. (Don't include the percentage sign, use the option below.)
nb: Angi et nummer for telleren. (Ikke inkluder prosenttegnet, bruk alternativet nedenfor.)

en: Define a percentage for this bar.
nb: Angi en prosentdel for denne stolpen.

en: Define a sub title for the table if desired.
nb: Definér en undertittel for tabellen om ønsket.

en: Define a title for the pricing table.
nb: Definér en tittel for pristabellen.

en: Define a title for your contact form.
nb: Definér en tittel for kontaktskjemaet ditt.

en: Define a title.
nb: Definér en tittel.

en: Define an album name.
nb: Definér et albumnavn.

en: Define an artist name.
nb: Definér et artistnavn.

en: Define custom width for this Row
nb: Definer tilpasset bredde for denne rekken

en: Define how much space should be added below the divider.
nb: Definer hvor mye plass som legges til under skilleren.

en: Define the HTML ALT text for your image here.
nb: Definér den alternative teksten for bildet ditt her.

en: Define the audio file for use in the module. To remove an audio file from the module, simply delete the URL from the settings field.
nb: Definér audiofilen for bruk i modulen. For å fjerne en audiofil fra modulen, slett enkelt og greit URL'en fra innstillingsfeltet.

en: Define the method, used for the parallax effect.
nb: Definér metoden brukt for parallakse-effekten.

en: Define the number of images that should be displayed per page.
nb: Definér antallet bilder som skal fremvises på hver side.

en: Define the number of projects that should be displayed per page.
nb: Definér antallet prosjekter som skal vises per side.

en: Define the text for the slide button
nb: Definér teksten for lysbilde-knappen

en: Define the title text for your slide.
nb: Definér tittelteksten for lysbildet ditt.

en: Delete
nb: Slett

en: Delete Row
nb: Slett rad

en: Delete Section
nb: Slett seksjon

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Desktop
nb: Skrivebordet

en: Did
nb: Gjorde

en: Disable
nb: Deaktivere

en: Disable Builder
nb: Deaktiver bygger

en: Disable Item
nb: Deaktiver Elementet

en: Disabled
nb: Funksjonshemmede

en: Disabling this option will remove the circle button at the bottom of the slider.
nb: Deaktivering av dette alternativet vil fjerne sirkelknappen nederst på glideren.

en: Display Captcha
nb: Vis Captcha

en: Display Image Overlays on Main Video
nb: Fremvis bildeoverlegg på hovedvideo

en: Divi Library
nb: Divi-bibliotek

en: Divi Role Editor
nb: Divi Rolle Redaktør

en: Divider
nb: Deler

en: Divider Position
nb: Skillerposisjon

en: Divider Style
nb: Skillerstil

en: Divider Weight
nb: Skillervekt

en: Do you wish to proceed?
nb: Ønsker du å fortsette?

en: Documentation
nb: Dokumentasjon

en: Don't Show Divider
nb: Ikke vis deler

en: Done
nb: Ferdig

en: Dot Nav Custom Color
nb: Tilpass farge på punktnavigering

en: Dotted
nb: Prikket

en: Double
nb: Dobbel

en: Download Export File
nb: Last ned eksportfil

en: Downwards
nb: Nedover

en: Dropdown Menu Animation
nb: Animasjon på rullegardinmeny

en: Dropdown Menu Background Color
nb: Bakgrunnsfarge på rullegardinmeny

en: Dropdown Menu Line Color
nb: Linjefarge på rullegardinmeny

en: Dropdown Menu Text Color
nb: Tekstfarge på rullegardinmeny

en: During preview, link to different page is disabled
nb: Under forhåndsvisning, kobling til annen side er deaktivert

en: Edit Buttons
nb: Rediger-Knappene

en: Edit Category
nb: Rediger Kategori

en: Edit Colors
nb: Redigere Farger

en: Edit Configuration
nb: Redigere Konfigurasjonen

en: Edit Content
nb: Rediger Innhold

en: Edit Fonts
nb: Rediger Skrifter

en: Edit Global Items
nb: Rediger Globale Elementer

en: Edit Item
nb: Redigere Elementet

en: Edit Layout
nb: Rediger nettsideelement

en: Edit Project
nb: Rediger Prosjekt

en: Edit Tag
nb: Redigere Tag

en: Edited
nb: Redigert

en: Editor
nb: Redaktør

en: Email
nb: E-post

en: Email Address
nb: E-postadresse

en: Email Optin
nb: E-Post Optin

en: Enable
nb: Aktiver

en: Enable or disable pagination for this feed.
nb: Aktivér eller deaktivér sidenummerering for denne påleggeren.

en: Enable this option to define custom gutter width for this row.
nb: Aktiver dette alternativet for å angi egendefinerte renne bredde for denne raden.

en: Enable this option to extend the width of this row to the edge of the browser window.
nb: Aktiver denne muligheten for å forlenge bredden av denne rekken til kanten av nettleseren.

en: Enabled
nb: Aktivert

en: Enabling this option will give your background images a fixed position as you scroll.
nb: Aktivering av dette alternativet vil gi bakgrunnsbildene dine en fiksert poisisjon når du scroller.

en: Enabling this option will remove the background color of this section, allowing the website background color or background image to show through.
nb: Aktivering av denne muligheten fjerner bakgrunnsfargen til denne seksjonen og lar nettsidens bakgrunnsfarge eller bakgrunnsbilde vises gjennom.

en: Enter a new name for this module
nb: Skriv inn et nytt navn for denne modulen

en: Enter an address for the map center point, and the address will be geocoded and displayed on the map below.
nb: Skriv inn en adresse for kartets midtpunkt, og adressen vil geokodes og vises på kartet nedenfor.

en: Enter an address for this map pin, and the address will be geocoded and displayed on the map below.
nb: Skriv inn en adresse for denne knappenålen på kartet, og adressen vil geokodes og vises på kartet nedenfor.

en: Enter an optional CSS ID to be used for this module. An ID can be used to create custom CSS styling, or to create links to particular sections of your page.
nb: Skriv inn en valgfri CSS-ID som skal brukes for denne modulen. En ID kan brukes for å lage skreddersydde CSS-stiler, eller for å lage lenker til bestemte seksjoner av siden din.

en: Enter optional CSS classes to be used for this module. A CSS class can be used to create custom CSS styling. You can add multiple classes, separated with a space.
nb: Skriv inn valgfrie CSS-klasser som skal brukes for denne modulen. En CSS-klasse kan brukes for å lage skreddersydde CSS-stiler. Du kan legge til flere klasser, separert med et mellomrom.

en: Enter the URL for the Button.
nb: Skriv inn URL for knappen

en: Enter the text for the Button.
nb: Skriv inn tekst til knappen

en: Enter your page title here.
nb: Skriv inn sidetittelen her.

en: Equalize Column Heights
nb: Utjevn kolonnehøyder

en: Excluded option
nb: Ekskludert alternativ

en: Expand
nb: Utvid

en: Expand Row
nb: Utvid Rad

en: Expand Section
nb: Utvide Delen

en: Expanded
nb: Utvidet

en: Export Divi Builder Layouts
nb: Eksporter byggeplaner fra Divi

en: Export Divi Layouts
nb: Eksporter layouter fra Divi

en: Facebook Profile Url
nb: Facebook profil URL

en: Fade
nb: Toning

en: Fade In
nb: Bli gradvis tydeligere

en: Featured Image Placement
nb: Plassering av fremhevet bilde

en: Featured Products
nb: Fremhevede produkter

en: Featured Table
nb: Fremhevet tabell

en: Featured Table Background Color
nb: Fremhevet tabell bakgrunnsfarge

en: Featured Table Body Text Color
nb: Fremhevet tabell tekstfarge hovedinnhold

en: Featured Table Bullet Color
nb: Fremhevet tabell prikkfarge

en: Featured Table Header Background Color
nb: Fremhevet tabell bakgrunnsfarge på overskrift

en: Featured Table Header Text Color
nb: Fremhevet tabell tekstfarge på overskrift

en: Featured Table Price Color
nb: Fremhevet tabell prisfarge

en: Featured Table Subheader Text Color
nb: Fremhevet tabell tekstfarge på underoverskrift

en: Featuring a table will make it stand out from the rest.
nb: Fremheving av en tabell vil gjøre at den skiller seg ut fra resten.

en: Feed Title
nb: Påleggertittel

en: Fill
nb: Fyll

en: Filterable Portfolio
nb: Filtrerbar samlemappe

en: Find
nb: Finn

en: First Name
nb: Fornavn

en: Fit
nb: Passer

en: Flip
nb: Snu

en: Focus Background Color
nb: Bakgrunnsfarge for valgt felt

en: Focus Border Color
nb: Rammefarge for valgt felt

en: Focus Text Color
nb: Tekstfarge for valgt felt

en: Follow
nb: Følg

en: Follow Button
nb: Følgeknapp

en: Force Fullwidth
nb: Gjør til fullbredde

en: Forgot your password?
nb: Har du glemt ditt passord?

en: Form Background Color
nb: Skjema - bakgrunnsfarge

en: Form Field
nb: Skjemafelt

en: Form Field Background Color
nb: Bakgrunnsfarge for skjemafelt

en: Form Field Text Color
nb: Tekstfarge for skjemafelt

en: Fullwidth
nb: Full bredde

en: Fullwidth Code
nb: Kode i full bredde

en: Fullwidth Header
nb: Overskrift med full bredde

en: Fullwidth Image
nb: Bilde i full bredde

en: Fullwidth Map
nb: Kart med full bredde

en: Fullwidth Menu
nb: Meny med full bredde

en: Fullwidth Module
nb: Fullbredde modul

en: Fullwidth Portfolio
nb: Samlemappe med full bredde

en: Fullwidth Post Title
nb: Innleggstittel i full bredde

en: Fullwidth Section
nb: Seksjon med full bredde

en: Fullwidth Slider
nb: Glider med full bredde

en: Fullwidth module can't be used outside of the Fullwidth Section.
nb: Fullbreddemodus kan ikke brukes utenfor fullbreddeseksjonen.

en: Gallery
nb: Galleri

en: Gallery Images
nb: Galleribilder

en: Gallery Item
nb: Galleriartikkel

en: Gallery Item Title
nb: Tittel galleriartikkel

en: General Settings
nb: Generelle innstillinger

en: Generate From Video
nb: Lag fra video

en: Geocode was not successful for the following reason
nb: Geokode var ikke vellykket av følgende årsak

en: Geocoder failed due to
nb: Geokoder feilet grunnet

en: Global/not Global
nb: Global/ikke global

en: Google+ Profile Url
nb: Google+ profil URL

en: Grayscale Filter Amount (%)
nb: Styrke på gråfilter (%)

en: Grid
nb: Rutenett

en: Grid Tile Background Color
nb: Rutenett farge på rutebakgrunn

en: Groove
nb: Renne

en: Gutter Width
nb: Kolonnemellomrom

en: Header
nb: Overskrift

en: Header Image URL
nb: URL til overskriftsbilde

en: Heading
nb: Overskrift

en: Height
nb: Høyde

en: Here you can adjust the alignment of your text.
nb: Her kan du justere plasseringen av teksten din.

en: Here you can change the text used for the signup button.
nb: Her kan du endre teksten brukt for registreringsknappen.

en: Here you can choose Aweber list to add customers to. If you don't see any lists here, you need to make sure Aweber is set up properly in ePanel and you have at least one list on a Aweber account. If you added new list, but it doesn't appear here, activate 'Regenerate Aweber Lists' option in ePanel. Don't forget to disable it once the list has been regenerated.
nb: Her kan du velge Aweber-lister å legge kunder til i. Hvis du ikke ser noen lister her, må du sørge for at Aweber er innstilt ordentlig i ePanel og at du har minst én liste på i Aweber-konto. Hvis du la til en ny liste som ikke er synlig her, aktivér 'Forny Aweber-Lister'-alternativet i ePanel. Glem ikke å deaktivere det så fort listen har blitt fornyet.

en: Here you can choose MailChimp list to add customers to. If you don't see any lists here, you need to make sure MailChimp API key is set in ePanel and you have at least one list on a MailChimp account. If you added new list, but it doesn't appear here, activate 'Regenerate MailChimp Lists' option in ePanel. Don't forget to disable it once the list has been regenerated.
nb: Her kan du velge MailChimp-liste for å legge til kunder. Dersom du ikke ser noen lister her, må du sørge for at MailChimp API-nøkkelen er satt i ePanel og at du har minst en liste på en MailChimp-konto. Hvis du la til en ny liste som ikke er synlig her, aktivér Forny MailChimp-lister i ePanel. Glem ikke å deaktivere det så fort listen har blitt fornyet.

en: Here you can choose a service provider.
nb: Her kan du velge en tjenestetilbyder.

en: Here you can choose the color for the Title/Meta text
nb: Her kan du velge fargen for tittelteksten

en: Here you can choose the direction that your sub-menus will open. You can choose to have them open downwards or upwards.
nb: Her kan du velge hvilken retning undermenyene dine skal åpnes i. Du kan velge om de skal åpnes nedover eller oppover.

en: Here you can choose the image alignment.
nb: Her kan du velge bildeplassering.

en: Here you can choose the orientation for the Title/Meta text
nb: Her kan du velge en orientering for tittelteksten

en: Here you can choose the shape of your social network icons.
nb: Her kan du velge formen på dine sosiale nettverksikoner.

en: Here you can choose the value of your text. If you are working with a dark background, then your text should be set to light. If you are working with a light background, then your text should be dark.
nb: Her kan du velge verdien på teksten din. Hvis du arbeider med en mørk bakgrunn, bør teksten din settes til lys. Dersom du arbeider med en lys bakgrunn, bør teksten din være mørk.

en: Here you can choose where to place the Featured Image
nb: Her kan du velge hvor du vil plassere bildet som er fremhevet

en: Here you can choose where to place the icon.
nb: Her kan du velge hvor du vil plassere ikonet.

en: Here you can choose whether background color setting below should be used or not.
nb: Her kan du velge om bakgrunnsfargeinnstillingen nedenfor skal brukes eller ikke.

en: Here you can choose whether icon set above should display within a circle.
nb: Her kan du velge om et ikon skal fremvises inni en sirkel.

en: Here you can choose whether icon set below should be used.
nb: Her kan du velge om ikonet skal brukes eller ikke.

en: Here you can choose whether if the icon circle border should display.
nb: Her kan du velge om sirkelutkanten for ikonet skal vises.

en: Here you can choose whether or not display the Author Name in Post Meta
nb: Her kan du velge om du vil vise forfatternavnet i innleggsmetaen

en: Here you can choose whether or not display the Categories in Post Meta. Note: This option doesn't work with custom post types.
nb: Her kan du velge om du vil vise kategoriene i innleggsmetaen. NB: Denne muligheten virker ikke med tilpassete innleggstyper.

en: Here you can choose whether or not display the Comments Count in Post Meta.
nb: Her kan du velge om du vil vise antall kommentarer i innleggsmetaen.

en: Here you can choose whether or not display the Date in Post Meta
nb: Her kan du velge om du vil vise datoen i innleggsmetaen

en: Here you can choose whether or not display the Featured Image
nb: Her kan du velge om du vil vise fremhevet bilde

en: Here you can choose whether or not display the Post Meta
nb: Her kan du velge om du vil vise innleggsmetaen

en: Here you can choose whether or not display the Post Title
nb: Her kan du velge om du vil vise innleggstittelen

en: Here you can choose whether or not the image should have a space below it.
nb: Her kan du velge om det skal være plass under bildet eller ikke.

en: Here you can choose whether or not the image should open in Lightbox. Note: if you select to open the image in Lightbox, url options below will be ignored.
nb: Her kan du velge om bildet skal åpne i Lightbox eller ikke. Merk: dersom du velger at bildet skal åpnes i Lightbox, vil URL-alternativene nedenfor ignoreres.

en: Here you can choose whether or not to include the follow button next to the icon.
nb: Her kan du velge om du vil inkludere følgeknappen ved siden av ikonet eller ikke.

en: Here you can choose whether or not use parallax effect for the featured image
nb: Her kan du velge om du vil bruke parallakseeffekt på bildet som er fremhevet

en: Here you can choose whether or not use the background color for the Title/Meta text
nb: Her kan du velge om du vil bruke bakgrunnsfargen for tittelteksten

en: Here you can choose whether or not your link opens in a new window
nb: Her kan du velge om du vil at lenken skal åpnes i et nytt vindu eller ikke

en: Here you can choose whether the header is expanded to fullscreen size.
nb: Her kan du velge om du vil vise overskrifen i fullskjerm

en: Here you can choose whether the percent sign should be added after the number set above.
nb: Her kan du velge om prosenttegnet skal legges til etter tallene ovenfor.

en: Here you can choose whether the scroll down button is shown.
nb: Her kan du velge om du vil vise knappen for å rulle ned

en: Here you can choose whether the user should be redirected to the current page.
nb: Her kan du velge om brukeren skal videresendes til den kurante siden.

en: Here you can choose whether the zoom level will be controlled by mouse wheel or not.
nb: Her kan du velge om zoom-nivået skal kontrolleres av scrolleren eller ikke.

en: Here you can choose whether to show the images title and caption, if the image has them.
nb: Her kan du velge om bildets tittel og bildetekst skal vises - hvis bildet har det.

en: Here you can choose whether your text is light or dark. If you have a slide with a dark background, then choose light text. If you have a light background, then use dark text.
nb: Her kan du velge om teksten din skal være lys eller mørk. Velg lys tekst hvis du har et lysbilde med en mørk bakgrunn. Bruk mørk tekst dersom du har en lys bakgrunn.

en: Here you can choose whether your text should be light or dark. If you are working with a dark background, then your text should be light. If your background is light, then your text should be set to dark.
nb: Her kan du velge om teksten skal være lys eller mørk. Hvis du arbeider med en mørk bakgrunn, bør teksten din være lys. Dersom bakgrunnen er lys, bør teksten din være mørk.

en: Here you can choose whether your title text should be light or dark. If you are working with a dark background, then your text should be light. If your background is light, then your text should be set to dark.
nb: Her kan du velge om tittelteksten skal være lys eller mørk. Dersom du arbeider med en mørk bakgrunn, bør teksten din være lys. Hvis bakgrunnen er lys, bør teksten angis som mørk.

en: Here you can choose which action to execute on button click
nb: Her kan du velge hvilken handling som skal utføre på knappen klikk

en: Here you can choose which parallax method to use for the featured image
nb: Her kan du velge hvilken parallaksemetode du vil bruke på bildet som er fremhevet

en: Here you can create new widget areas for use in the Sidebar module
nb: Her kan du lage nye widget-områder for bruk i sidespaltemodulen

en: Here you can create the content that will be used within the module.
nb: Her kan du lage innholdet som vil brukes inni modulen.

en: Here you can define a custom background color for your CTA.
nb: Her kan du presisere en bestemt bakgrunnsfarge for oppfordringslenken din.

en: Here you can define a custom background color for your countdown timer.
nb: Her kan du angi en bestemt bakgrunnsfarge for nedtellingsklokken din.

en: Here you can define a custom color for the icon circle border.
nb: Her kan du presisere hvilken farge sirkelutkanten på ikonet skal være.

en: Here you can define a custom color for the icon circle.
nb: Her kan du presisere en bestemt farge for sirkelikonet.

en: Here you can define a custom color for your icon.
nb: Her kan du presisere en bestemt farge for ikonet ditt.

en: Here you can define the Date Format in Post Meta. Default is 'M j, Y'
nb: Her kan du definere datoformatet i postmetaen. Standard er ’M j, Y’

en: Here you can define the content that will be placed within the current tab.
nb: Her kan du definere innholdet som vil plasseres inni den kurante fanten.

en: Here you can define the content that will be placed within the infobox for the pin.
nb: Her kan du angi innholdet som vil plasseres inni informasjonsboksen for knappenålen.

en: Here you can define whether to show "read more" link after the excerpts or not.
nb: Her kan du definere om en les mer-lenke skal vises etter utsnittene eller ikke.

en: Here you can designate how fast the carousel rotates, if 'Automatic Carousel Rotation' option is enabled above. The higher the number the longer the pause between each rotation. (Ex. 1000 = 1 sec)
nb: Her kan du angi hvor raskt karusellen skal snurre, dersom alternativet 'Automatisk Karusellrotering' er aktivert ovenfor. Jo høyere nummer, desto lengre pause er det mellom hver rotering. (Ex. 1000 = 1 sec)

en: Here you can designate how fast the slider fades between each slide, if 'Automatic Animation' option is enabled above. The higher the number the longer the pause between each rotation.
nb: Her kan du angi hvor fort glideren toner over mellom hver gli, dersom 'Automatisk animasjon'-alternativet ovenfor er aktivert. Jo høyere tallet er, desto lengre pause er det mellom hver rotering.

en: Here you can save the current item and add it to your Divi Library for later use as well.
nb: Her kan du lagre den nåværende artikkelen og også legge den til i ditt Divi-bibliotek for senere bruk.

en: Here you can select whether or not your section has an inner shadow. This can look great when you have colored backgrounds or background images.
nb: Her kan du velge om du vil at seksjonen din skal ha en indre skygge eller ikke. Dette kan se utmerket ut når du har fargede bakgrunner eller bakgrunnsbilder.

en: Hex Value
nb: Fargeverdi

en: Hidden
nb: Skjult

en: Hide
nb: Skjul

en: Hide Arrows
nb: Skjul piler

en: Hide CTA On Mobile
nb: Skjul CTA på mobil

en: Hide Content On Mobile
nb: Skjul innhold på mobil

en: Hide On Mobile
nb: Skjul på mobil

en: Hide Slider Controls
nb: Skjul gliderkontroller

en: Home
nb: Hjem

en: Homepage Basic
nb: Det nødvendige om hjemmesider

en: Homepage Company
nb: Bedriftshjemmeside

en: Homepage Corporate
nb: Bedriftshjemmeside

en: Homepage Extended
nb: Hjemmeside utvidet

en: Homepage Portfolio
nb: Samlemappe for hjemmeside

en: Homepage Shop
nb: Butikk-hjemmeside

en: Hour(s)
nb: Time(er)

en: Hover Icon Picker
nb: Velg sveveikon

en: Hover Overlay Color
nb: Farge på sveveoverlegg

en: Hrs
nb: Tim

en: Icon
nb: Ikon

en: Icon Color
nb: Ikonfarge

en: Icon Font Size
nb: Skriftstørrelse for ikon

en: Icon Hover Color
nb: Ikonets svevefarge

en: If defined, this image will be used as the background for this module. To remove a background image, simply delete the URL from the settings field.
nb: Dette bildet vil bli brukt som bakgrunnen for denne modulen hvis definert. For å fjerne et bakgrunnsbilde, slett simpelthen URL fra innstillingsfeltet.

en: If defined, this slide image will appear to the left of your slide text. Upload an image, or leave blank for a text-only slide.
nb: Ved definering vil denne lysbilde-illustrasjonen være synlig til venstre for lysbildeteksten. Last opp et bilde, eller la det være blankt for et lysbilde med kun tekst.

en: If defined, this video will appear to the left of your slide text. Enter youtube or vimeo page url, or leave blank for a text-only slide.
nb: Ved presisering vil denne videoen være synlig til venstre av lysbildeteksten din. Skriv inn URL'en til Youtube- eller Vimeo-siden, eller la feltet være blankt for et lysbilde med kun tekst.

en: If enabled, your background image will stay fixed as your scroll, creating a fun parallax-like effect.
nb: Ved aktivering vil bakgrunnsbildet ditt forbli fiksert når du scroller, noe som skaper en morsom parallakse-effekt.

en: If enabled, your background images will have a fixed position as your scroll, creating a fun parallax-like effect.
nb: Ved aktivering vil bakgrunnsbildene dine ha en fiksert posisjon når du scroller, noe som skaper en morsom parallakse-effekt.

en: If you have a slide image defined, input your HTML ALT text for the image here.
nb: Dersom du har definert en lysbilde-illustrasjon, skriv inn bildets alternative bildetekst her.

en: If you the carousel layout option is chosen and you would like the carousel to slide automatically, without the visitor having to click the next button, enable this option and then adjust the rotation speed below if desired.
nb: Dersom alternativet for karusell-layout velges og du vil at karusellen skal kjøre automatisk, uten at gjesten må klikke på neste-knappen, aktivér dette alternativet og justér deretter roteringshastigheten etter eget ønske.

en: If you would like the slider to slide automatically, without the visitor having to click the next button, enable this option and then adjust the rotation speed below if desired.
nb: Dersom du vil at glideren skal gli automatisk, uten at gjesten må klikke på neste-knappen, aktivér dette alternativet og justér deretter roteringshastigheten nedenfor om ønsket.

en: If you would like to adjust the date format, input the appropriate PHP date format here.
nb: Dersom du vil endre datoformatet, skriv inn ønsket PHP-datoformat her.

en: If you would like to make your blurb a link, input your destination URL here.
nb: Dersom du vil at reklameteksten din skal være en lenke, skriv inn URL-destinasjonen her.

en: If you would like to use a subhead, add it here. Your subhead will appear below your title in a small font.
nb: Legg til en undertittel her om du ønsker. Undertittelen din vil være synlig under tittelen din i en mindre tekststørrelse.

en: If you would like your image to be a link, input your destination URL here. No link will be created if this field is left blank.
nb: Hvis du ønsker at bildet ditt skal være en lenke, skriv inn URL-destinasjonen her. Ingen lenke vil lages dersom dette feltet forblir blankt.

en: If your pricing is subscription based, input the subscription payment cycle here.
nb: Hvis prisingen din er basert på abonnering, skriv inn betalingssyklusen for abonnementet her.

en: Image
nb: Bilde

en: Image Alignment
nb: Bildeplassering

en: Image Alt Text
nb: Alternativ bildetekst

en: Image Alternative Text
nb: Alternativ tekst for bilde

en: Image Max Width
nb: Bildets maksimale bredde

en: Image Overlay URL
nb: URL for bildeoverlegg

en: Image Title Text
nb: Titteltekst for bilde

en: Image URL
nb: Bilde-URL

en: Image Vertical Alignment
nb: Vertikal plassering av bilde

en: Image/Icon Animation
nb: Bilde-/ikonanimasjon

en: Image/Icon Placement
nb: Bilde-/ikonplassering

en: Images Number
nb: Antall bilder

en: In The New Tab
nb: I en ny fane

en: In The Same Window
nb: I det samme vinduet

en: In order for videos to be sized correctly, you must input the exact height (in pixels) of your video here.
nb: For å formatere videoer i riktig størrelse, må du skrive inn den eksakte høyden (i piksler) på videoen din her.

en: In order for videos to be sized correctly, you must input the exact width (in pixels) of your video here.
nb: For å formatere videoer i riktig størrelse, må du skrive inn den eksakte bredden (i piksler) på videoen din her.

en: Inactive Tab Background Color
nb: Inaktiv fane bakgrunnsfarge

en: Include Advanced Design Settings
nb: Inkluder avanserte design-innstillinger

en: Include Advanced Design settings
nb: Inkluder avanserte design-innstillinger

en: Include Categories
nb: Inkludér kategorier

en: Include Custom CSS
nb: Inkluder tilpassed CSS

en: Include General Settings
nb: Inkluder generelle innstillinger

en: Include General settings
nb: Inkluder generelle innstillinger

en: Included option
nb: Inkludert alternativ

en: Incorrect email
nb: Feil e-post

en: Input Border Radius
nb: Inndata - rammeradius

en: Input Facebook Profile Url.
nb: Skriv inn URL'en til Facebook-profilen.

en: Input Google+ Profile Url
nb: Skriv inn URL'en til Google+-profilen

en: Input LinkedIn Profile Url
nb: Skriv inn URL'en til LinkedIn-profilen

en: Input Twitter Profile Url
nb: Skriv inn URL'en til Twitter-profilen

en: Input a destination URL for the slide button.
nb: Skriv inn en URL-destinasjon for lysbildeknappen.

en: Input a list of features that are/are not included in the product. Separate items on a new line, and begin with either a + or - symbol:
nb: Skriv inn en liste med funksjoner som er inkludert/ikke inkludert i produktet. Separate gjenstander på en ny linje, og start med symbolet + eller -.

en: Input a title for the circle counter.
nb: Skriv inn en tittel for sirkeltelleren.

en: Input a title for the counter.
nb: Skriv inn en tittel for telleren.

en: Input a title for your bar.
nb: Skriv inn en tittel for stolpediagrammet ditt.

en: Input the destination URL for the signup button.
nb: Skriv inn URL-destinasjonen for abonneringsknappen.

en: Input the destination URL for your CTA button.
nb: Skriv inn URL-destinasjonen for knappen til oppfordringslenke.

en: Input the email address where messages should be sent.
nb: Skriv inn e-postadressen som meldinger skal sendes til.

en: Input the job title.
nb: Skriv inn jobbtittelen.

en: Input the main text content for your module here.
nb: Skriv inn hovedtekstinnholdet for modulen din her.

en: Input the name of the company.
nb: Skriv inn firmanavnet.

en: Input the name of the person
nb: Skriv inn navnet på personen

en: Input the name of the testimonial author.
nb: Skriv inn navnet på attestforfatteren.

en: Input the person's position.
nb: Skriv inn personens stilling.

en: Input the value of the product here.
nb: Skriv inn verdien på produktet her.

en: Input the website of the author or leave blank for no link.
nb: Skriv inn hjemmesiden til forfatteren eller la feltet stå tomt for ingen lenke.

en: Input your desired button text, or leave blank for no button.
nb: Skriv inn ønsket teskt for knappen, eller la det stå tomt for ingen knapp.

en: Input your desired currency symbol here.
nb: Skriv inn ønsket valutasymbol her.

en: Input your main slide text content here.
nb: Skriv inn tekstinnholdet for hovedlysbildet ditt her.

en: Input your value to action title here.
nb: Skriv inn verdien din på oppfordringstittelen her.

en: Insert Column(s)
nb: Sett inn kolonne(r)

en: Insert Columns
nb: Sett inn kolonner

en: Insert Module
nb: Sett inn modul

en: Insert Module(s)
nb: Sett inn modul(er)

en: Inset
nb: Innfelt

en: Invalid Color
nb: Ugyldig Farge

en: Invalid Email.
nb: Ugyldig e-post.

en: Invalid email
nb: Ugyldig e-post

en: Item
nb: Element

en: Job Title
nb: Jobbtittel

en: Justified
nb: Blokkjustert

en: Keep Column Padding on Mobile
nb: Holde Kolonne Polstring på Mobil

en: Keep Custom Padding on Mobile
nb: Behold tilpasset tomrom på mobil

en: Label
nb: Etikett

en: Label Color
nb: Etikettfarge

en: Landing Page
nb: Landingsside

en: Last Name
nb: Etternavn

en: Layout
nb: Nettsideelement

en: Layout Name:
nb: Navn på layout:

en: Layout Type
nb: Layout-type

en: Layouts
nb: Nettsideelementer

en: Left
nb: Venstre

en: Left To Right
nb: Venstre til høyre

en: Library Settings
nb: Bibliotek-Innstillinger

en: Light
nb: Lys

en: Link Disabled
nb: Link Funksjonshemmede

en: Link Shape
nb: Lenkeform

en: Link URL
nb: URL-lenke

en: LinkedIn Profile Url
nb: URL til LinkedIn-profil

en: Load
nb: Last

en: Load From Library
nb: Last fra bibliotek

en: Load Layout
nb: Last layout

en: Loaded
nb: Lastet

en: Loading preview...
nb: Legge forhåndsvise...

en: Lock
nb: Lås

en: Lock Item
nb: Lås Element

en: Locked
nb: Låst

en: Log out
nb: Logg ut

en: Logged in as %1$s
nb: Innlogget som %1$s

en: Login
nb: Innlogging

en: Logo Image Alternative Text
nb: Logo Bilde Alternative Teksten

en: Logo Image URL
nb: URL til logobilde

en: Logo Title
nb: Logo Tittel

en: MailChimp lists
nb: MailChimp-lister

en: Main Element
nb: Hovedelement

en: Maintenance Mode
nb: Vedlikeholdsmodus

en: Make Fullscreen
nb: Vis i fullskjerm

en: Make Menu Links Fullwidth
nb: Gjøre Meny-Linker Halv Bredde

en: Make This Row Fullwidth
nb: Gjør denne rekken til full bredde

en: Make This Section Fullwidth
nb: Gjøre Denne Delen Halv Bredde

en: Make This Table Featured
nb: Gjør denne tabellen fremhevet

en: Make a connection
nb: Opprette en tilkobling

en: Make sure you entered the captcha.
nb: Forsikr deg om at du skrev inn captcha

en: Make sure you fill all fields.
nb: Forsikr deg om at du fyller inn alle felter.

en: Make this a global item
nb: Gjør dette til en global artikkel

en: Manage Categories
nb: Administrer kategorier

en: Map
nb: Kart

en: Map Center Address
nb: Adresse for kartmidtpunkt

en: Map Pin Address
nb: Kartadresse for knappenål

en: Max Width
nb: Maksimal bredde

en: Member Description
nb: Medlemsbeskrivelse

en: Member Image
nb: Medlemsbilde

en: Member Position
nb: Medlemsbeskrivelse

en: Member Social Links
nb: Medlemmets sosiale lenker

en: Menu
nb: Meny

en: Message
nb: Melding

en: Meta Date Format
nb: Datoformat

en: Minute(s)
nb: Liten(s)

en: Mobile
nb: Mobil

en: Mobile Menu Background Color
nb: Mobile Menybakgrunner

en: Mobile Menu Text Color
nb: Mobile Meny Tekst Farge

en: Module
nb: Modus

en: Module Customizer
nb: Modultilpasser

en: Module Settings
nb: Modulinnstillinger

en: Module Use
nb: Modulen Bruker

en: Module Width
nb: Modulbredde

en: Modules
nb: Moduler

en: Mouse Wheel Zoom
nb: Scroll-zoom

en: Move Item
nb: Flytt Element

en: Moved
nb: Flyttet

en: Name
nb: Navn

en: New Bar Counter
nb: Ny stolpediagram-teller

en: New Category Name
nb: Ny Kategori Navn

en: New Layout
nb: Nytt nettsideelement

en: New Message From %1$s%2$s
nb: Ny melding fra %1$s%2$s

en: New Module
nb: Ny modul

en: New Pin
nb: Ny knappenål

en: New Pricing Table
nb: Ny pristabell

en: New Project
nb: Nytt Prosjekt

en: New Row
nb: Ny rekke

en: New Slide
nb: Nytt lysbilde

en: New Social Network
nb: Nytt sosialt nettverk

en: New Tab
nb: Ny fane

en: New Tag Name
nb: Nytt Merke Navn

en: New Template Settings
nb: Nye innstillinger for mal

en: New Video
nb: Ny video

en: Newsletter Button
nb: Knapp for nyhetsbrev

en: Newsletter Description
nb: Beskrivelse av nyhetsbrev

en: Newsletter Form
nb: Skjema for nyhetsbrev

en: Next
nb: Neste

en: No
nb: Nei

en: No Animation
nb: Ingen animasjon

en: No Comments
nb: Ingen kommentarer

en: No available options for this configuration.
nb: Ingen tilgjengelige muligheter for denne konfigurasjonen.

en: No results found
nb: Ingen resultater funnet

en: Nonce failed
nb: Nonce mislyktes

en: Nonce failed.
nb: Nonce mislyktes.

en: Note: Naming your widget area "sidebar 1", "sidebar 2", "sidebar 3", "sidebar 4" or "sidebar 5" will cause conflicts with this theme
nb: Merk: Navngivning av widget-området med "sidebar 1", "sidebar 2", "sidebar 3", "sidebar 4" or "sidebar 5" vil forårsake konflikter med dette temaet

en: Nothing found
nb: Intet funnet

en: Nothing found in Trash
nb: Intet funnet i søppel

en: Number
nb: Nummer

en: Number Counter
nb: Nummerteller

en: Number Counter Title
nb: Nummerteller - tittel

en: Numbers
nb: Numre

en: Off
nb: Av

en: Offset Number
nb: Forskyvningsnummer

en: On
nb: På

en: Once you&#8217;ve saved the download file, you can use the Import function in another WordPress installation to import all layouts from this site.
nb: Så snart du har lagret den nedlastede filen, kan du bruke importeringsfunksjonen i en annen WordPress installasjon til å importere alle nettsideelementene fra denne siden.

en: Only Show Icon On Hover for %1$s
nb: Bare Vis Ikon På Hold for %1$s

en: Onsale
nb: På tilbud

en: Open
nb: Åpne

en: Open In Lightbox
nb: Åpne i Lightbox

en: Open Toggle
nb: Åpen bryter

en: Open Toggle Background Color
nb: Åpen bryter - bakgrunnsfarge

en: Open Toggle Text Color
nb: Åpen bryter - tekstfarge

en: Open in Lightbox
nb: Åpne i Lightbox

en: Order By
nb: Ordne etter

en: Orientation
nb: Orientering

en: Our Team
nb: Vårt team

en: Outset
nb: Utfelt

en: Overlay
nb: Overlegg

en: Overlay Icon
nb: Overleggsikon

en: Padding
nb: Utfylling

en: Page
nb: Side

en: Page Dual Sidebars
nb: Side med to sidespalter

en: Page Fullwidth
nb: Side med full bredde

en: Page Left Sidebar
nb: Side med venstre sidespalte

en: Page Options
nb: Siden Valg

en: Page Right Sidebar
nb: Side med høyre sidespalte

en: Pagenavi
nb: Sidenavigasjon

en: Parallax Method
nb: Parallaksemetode

en: Parallax method
nb: Parallakse-metode

en: Parent Category
nb: Overordnet Kategori

en: Parent Category:
nb: Overordnet Kategori:

en: Parent Tag
nb: Overordnet Kode

en: Parent Tag:
nb: Overordnet Kode:

en: Password
nb: Passord

en: Paste
nb: Lim inn

en: Paste After
nb: Lim Inn Etter

en: Pause Video
nb: Stanse video

en: Percent
nb: Prosent

en: Percent Sign
nb: Prosenttegn

en: Percentage Color
nb: Prosentfarge

en: Pin
nb: PIN

en: Pin Settings
nb: Knappenål-innstillinger

en: Play Button
nb: Avspillingsknapp

en: Play Icon Color
nb: Farge på avspillingsikon

en: Please enter first name
nb: Vennligst fyll inn fornavn

en: Please select at least 1 tab to save
nb: Vennligst velg minst 1 fane for å lagre

en: Please, check the fields below to make sure you entered the correct information.
nb: Vennligst kontroller feltene nedenfor for å kontrollere at du har angitt riktig informasjon.

en: Plugin Options
nb: Plugin Valg

en: Portfolio
nb: Samlemappe

en: Portfolio 1 Column
nb: Samlemappe med én kolonne

en: Portfolio Filters
nb: Porteføljefiltre

en: Portfolio Fullwidth Carousel
nb: Samlemappe med karusell med full bredde

en: Portfolio Fullwidth Grid
nb: Samlemappe med rutenett med full bredde

en: Portfolio Grid
nb: Rutenett for samlemappe

en: Portfolio Image
nb: Porteføljebilde

en: Portfolio Post Meta
nb: Porteføljetekst meta (forfatter, dato, kategori etc)

en: Portfolio Title
nb: Samlemappe-tittel

en: Portrait Border Radius
nb: Portrett - rammeradius

en: Portrait Height
nb: Portretthøyde

en: Portrait Image URL
nb: URL for portrettbilde

en: Portrait Width
nb: Portrettbredde

en: Position
nb: Stilling

en: Post Meta
nb: Innleggsmeta

en: Post Title
nb: Innleggstittel

en: Posts Number
nb: Innlegg-nummer

en: Posts by %s
nb: Innlegg av %s

en: Predefined Layouts
nb: Forhåndsdefinerte layouter

en: Prev
nb: Prev (forrige)

en: Preview
nb: Forhåndsvisning

en: Previous
nb: Tidligere

en: Price
nb: Pris

en: Pricing Button
nb: Kjøpsknapp i pristabell

en: Pricing Content
nb: Innhold i pristabell

en: Pricing Heading
nb: Underoverskrift på pristabell

en: Pricing Table
nb: Pristabell

en: Pricing Table Settings
nb: Innstillinger for pristabeller

en: Pricing Tables
nb: Pristabeller

en: Pricing Title
nb: Tittel på pristabell

en: Pricing Top
nb: Topp av pristabell

en: Product
nb: Produkt

en: Product Category
nb: Produkt Kategori

en: Product Features
nb: Produktspesifikasjoner

en: Project
nb: Prosjekt

en: Project Categories
nb: Prosjektet Kategorier

en: Project Category
nb: Prosjekt Kategori

en: Project Extended
nb: Prosjekt forlenget

en: Project Extended 2
nb: Prosjekt forlenget 2

en: Project Tag
nb: Prosjektet Tag

en: Project Tags
nb: Prosjektet Koder

en: Projects
nb: Prosjekter

en: Promo Button
nb: Knapp

en: Promo Description
nb: Beskrivelse

en: Quote Icon
nb: Sitatikon

en: Quote Icon Color
nb: Farge på sitat-ikon

en: Rating
nb: Karakter

en: Read More Button
nb: Les mer-knapp

en: Read more
nb: Les mer

en: Recent Products
nb: Nye produkter

en: Redirect To The Current Page
nb: Omadressér til den kurante siden

en: Redo
nb: Gjenta

en: Remove Border Separator
nb: Fjern rammeskiller

en: Remove Featured Table Drop Shadow
nb: Fjern bakgrunnsskygge på fremhevet tabell

en: Remove Inner Shadow
nb: Fjern indre skygge

en: Remove Module
nb: Fjern modul

en: Remove Space Below The Image
nb: Fjern plass under bildet

en: Remove the connection
nb: Fjerne tilkoblingen

en: Removed
nb: Fjernet

en: Removing connection...
nb: Fjerne forbindelse...

en: Rename
nb: Gi nytt navn

en: Renamed
nb: Omdøpt

en: Replace the existing content with loaded layout
nb: Erstatt eksisterende innhold med det nye utseendet

en: Reset Roles
nb: Tilbakestille Roller

en: Ridge
nb: Kant

en: Right
nb: Høyre

en: Right To Left
nb: Høyre til venstre

en: Rounded Rectangle
nb: Avrundet rektangel

en: Row
nb: Rekke

en: Rows
nb: Rekker

en: Sale Badge Color
nb: Farge på salgsskilt

en: Sale Products
nb: Salgsprodukter

en: Sales Page
nb: Salgsside

en: Save
nb: Lagre

en: Save & Add To Library
nb: Lagre og legg til i bibliotek

en: Save & Exit
nb: Lagre og avslutt

en: Save And Add To Library
nb: Lagre og legg til i bibliotek

en: Save Divi Roles
nb: Lagre Divi Roller

en: Save To Library
nb: Lagre til bibliotek

en: Save as Global:
nb: Lagre som global:

en: Save to Library
nb: Lagre til bibliotek

en: Save your current page to the Divi Library for later use.
nb: Lagre din nåværende side til Divi-biblioteket for senere bruk.

en: Saved Module
nb: Lagrede Modul

en: Saved Row
nb: Lagrede Rad

en: Saved Section
nb: Lagrede Delen

en: Scope
nb: Definisjonsområde

en: Scroll Down Icon Color
nb: Farge på nedrullingsikon

en: Scroll Down Icon Size
nb: Størrelse på nedrullingsikon

en: Search Categories
nb: Søk I Kategorier

en: Search Layouts
nb: Søk etter nettsideelement

en: Search Projects
nb: Søk Prosjekter

en: Search Tags
nb: Søk Tags

en: Sec
nb: Sek

en: Second(s)
nb: Andre(s)

en: Section
nb: Seksjon

en: Sections
nb: Seksjoner

en: See History
nb: Se Historikk

en: Select Templates you want to export:
nb: Velg maler du vil eksportere:

en: Select a Network
nb: Velg et nettverk

en: Select a menu
nb: Velg en meny

en: Select a menu that should be used in the module
nb: Velg en meny som skal brukes i modulen

en: Select a widget-area that you would like to display. You can create new widget areas within the Appearances > Widgets tab.
nb: Velg et widget-område som du vil fremvise. Du kan lage nye widget-områder inni fanen Utseende > Widgets.

en: Select category(ies) for new template or type a new name ( optional )
nb: Velg kategori(er) for ny mal eller skriv inn et nytt navn (valgfritt)

en: Select the categories that you would like to include in the feed.
nb: Velg kategoriene som du vil inkludere i matingen.

en: Select the list
nb: Velg listen

en: Selective Sync
nb: Selektiv synkronisering

en: Service Provider
nb: Tjenestetilbyder

en: Set As Audio for the module
nb: Sett som audio for modulen

en: Set As Background
nb: Sett som bakgrunn

en: Set As Background Video
nb: Sett som bakgrunnsvideo

en: Set As Image
nb: Sett som bilde

en: Set As Slide Image
nb: Sett som lysbilde-illustrasjon

en: Set As Video
nb: Sett som video

en: Set image
nb: Sett bilde

en: Settings
nb: Innstillinger

en: Settings Tabs
nb: Innstillinger For Faner

en: Settings Types
nb: Innstillinger Typer

en: Shop
nb: Butikk

en: Shop Basic
nb: Det nødvendige for butikk

en: Shop Extended
nb: Butikk utvidet

en: Show
nb: Vis

en: Show Arrows
nb: Vis piler

en: Show Author
nb: Vis forfatter

en: Show Bullet
nb: Vis prikk

en: Show Categories
nb: Vis kategorier

en: Show Circle Border
nb: Vis sirkelutkant

en: Show Comment Count
nb: Vis Kommentar Telle

en: Show Comments Count
nb: Vis antall kommentarer

en: Show Content
nb: Vis innhold

en: Show Date
nb: Vis dato

en: Show Divider
nb: Vis deler

en: Show Excerpt
nb: Vis utsnitt

en: Show Featured Image
nb: Vis fremhevet bilde

en: Show Image / Video On Mobile
nb: Vis bilde/video på mobil

en: Show Inner Shadow
nb: Vis indre skygge

en: Show Meta
nb: Vis meta

en: Show Pagination
nb: Vis sidenummerering

en: Show Post Categories
nb: Vis innleggskategorier

en: Show Scroll Down Button
nb: Vis nedrullingsknapp

en: Show Slider Controls
nb: Vis gliderkontroller

en: Show Title
nb: Vis tittel

en: Show Title and Caption
nb: Vis tittel og bildetekst

en: Showing the full content will not truncate your posts on the index page. Showing the excerpt will only display your excerpt text.
nb: Visning av hele innholdet vil ikke beskjære innleggene dine i menysiden. Visning av utsnitt vil bare vise din utdragstekst.

en: Sidebar
nb: Sidespalte

en: Skype Button Action
nb: Skype-Knapp Handling

en: Slide
nb: Lysbilde

en: Slide Active Controller
nb: Lysbilde aktiv kontroll

en: Slide Button
nb: Lysbildeknapp

en: Slide Controllers
nb: Lysbildekontroller

en: Slide Description
nb: Lysbildebeskrivelse

en: Slide Image
nb: Lysbilde-illustrasjon

en: Slide Image Vertical Alignment
nb: Vertikal justering av lysbilde-illustrasjon

en: Slide Settings
nb: Innstillinger for lysbilder

en: Slide Title
nb: Lysbildetittel

en: Slide Video
nb: Lysbildevideo

en: Slider
nb: Glider

en: Slider Arrows Color
nb: Farge på gliderpiler

en: Slider Controls
nb: Glliderkontroller

en: Slider Controls Color
nb: Farge på gliderkontroller

en: Social Follow
nb: Følgere på sosialt nettverk

en: Social Icon
nb: Sosialt ikon

en: Social Media Follow
nb: Sosiale medier-følger

en: Social Network
nb: Sosialt nettverk

en: Social Network Settings
nb: Innstillinger for sosiale nettverk

en: Sort By Date
nb: Sorter etter dato

en: Sort By Popularity
nb: Sorter etter popularitet

en: Sort By Price: High To Low
nb: Sorter etter pris: Høy til lav

en: Sort By Price: Low To High
nb: Sorter etter pris: Lav til høy

en: Sort By Rating
nb: Sorter etter vurdering

en: Specialty Section
nb: Spesiell seksjon

en: Splash Page
nb: Splash side

en: Standard Section
nb: Standard seksjon

en: State
nb: Tilstand

en: Step 1: <a href="%1$s" target="_blank">Generate authorization code</a>
nb: Trinn 1: <a href="%1$s" target="_blank">Generere autorisasjon kode</a>

en: Step 2: Paste in the authorization code and click "Make a connection" button:
nb: Trinn 2: Lim inn i godkjenning-koden og klikk på "opprette en forbindelse" - knappen:

en: Still images cannot be generated from this video service and/or this video format
nb: Stillbilder kan ikke genereres fra denne videotjenesten og/eller dette videoformatet

en: Sub-Menus Open
nb: Åpne undermenyer

en: Subhead Font
nb: Skrifttype for underoverskrift

en: Subhead Font Color
nb: Farge på underoverskrift

en: Subhead Font Size
nb: Størrelse på underoverskrift

en: Subhead Styling
nb: Underoverskriftsstil

en: Subheader
nb: Underoverskrift

en: Subheading Text
nb: Undertittel-tekst

en: Submit
nb: Send

en: Subscribe
nb: Abonner

en: Subtitle
nb: Undertittel

en: Tab
nb: Kategori

en: Tab Settings
nb: Faneinnstillinger

en: Table Header Background Color
nb: Tabelloverskrift bakgrunnsfarge

en: Tablet
nb: Nettbrett

en: Tabs
nb: Faner

en: Tabs Controls
nb: Faneinnstillinger

en: Tags
nb: Koder

en: Template Name
nb: Navn på mal

en: Template Name:
nb: Navn på mal

en: Template Type:
nb: Type mal

en: Testimonial
nb: Attest

en: Testimonial Author
nb: Anbefaling - forfatter

en: Testimonial Description
nb: Anbefaling - beskrivelse

en: Testimonial Meta
nb: Anbefaling - meta

en: Testimonial Portrait
nb: Anbefaling - portrett

en: Text
nb: Tekst

en: Text & Logo Orientation
nb: Orientering av tekst og logo

en: Text Background Color
nb: Bakgrunnsfarge for tekst

en: Text Color
nb: Tekstfarge

en: Text Max Width
nb: Tekst Maks Bredde

en: Text Orientation
nb: Tekstorientering

en: Text Vertical Alignment
nb: Vertikal plassering av tekst

en: Thanks for contacting us
nb: Takk for at du kontakter oss

en: The Divi Builder
nb: Divi-byggeren

en: The Skype account name.
nb: Skype-konto navn.

en: The URL for this social network link.
nb: URL'en for denne sosiale nettverkslenken.

en: The section should have at least one row.
nb: Seksjonen bør ha minst en rad.

en: The title of your blurb will appear in bold below your blurb image.
nb: Tittelen på reklameteksten din vil være synlig i fet skrift under reklametekst-bildet ditt.

en: The title will be used within the tab button for this tab.
nb: Tittelen vil brukes inni fane-knappen for denne fanen.

en: The toggle title will appear above the content and when the toggle is closed.
nb: Vekselbryter-tittelen vil være synlig over innholdet når vekselbryteren er lukket.

en: Theme Customizer
nb: Tematilpasser

en: Theme Options
nb: Tema Valg

en: This controls the direction of the lazy-loading animation.
nb: Dette kontrollerer retningen på animasjonen.

en: This controls the how your text is aligned within the module.
nb: Dette kontrollerer hvordan teksten din er justert inni modulen.

en: This controls the orientation of the image within the module.
nb: Dette kontrollerer orienteringen av bildet innen modulen

en: This defines the HTML ALT text. A short description of your image can be placed here.
nb: Dette definerer bildets alternative tekst. En kort beskrivelse av bildet ditt kan plasseres her.

en: This defines the HTML Title text.
nb: Dette definerer HTML-tittelteksten.

en: This format, which we call WordPress eXtended RSS or WXR, will contain all layouts you created using the Page Builder.
nb: Dette formatet, som vi kaller WordPress extended RSS eller WXR, vil inneholde alle nettsideelementer du laget ved bruk av sidebyggeren.

en: This is the date the countdown timer is counting down to. Your countdown timer is based on your timezone settings in your <a href="%1$s" target="_blank" title="WordPress General Settings">WordPress General Settings</a>
nb: Dette er datoen tidtakeren teller ned. Din nedtellingstidtakeren er basert på din tidssone innstillinger i <a href="%1$s" target="_blank" title="WordPress Generelle Innstillinger">WordPress Generelle Innstillinger</a>

en: This is the title displayed for the countdown timer.
nb: Dette er tittelen som vises for nedtellingsklokken.

en: This option will cover the player UI on the main video. This image can either be uploaded in each video setting or auto-generated by Divi.
nb: Dette alternativet vil dekke spillergrensesnittet på hovedvideoen. Dette bildet kan enten lastes opp i hver videoinnstilling eller genereres automatisk av Divi.

en: This setting allows you to turn the navigation arrows on or off.
nb: Denne innstillingen lar deg skru navigasjonspilene av og på.

en: This setting determines the vertical alignment of your content. Your content can either be vertically centered, or aligned to the bottom.
nb: Denne innstillingen bestemmer den vertikale plasseringen av innholdet ditt. Innholdet kan enten være midstilt vertikalt, eller plassert mot bunnen av siden.

en: This setting determines the vertical alignment of your slide image. Your image can either be vertically centered, or aligned to the bottom of your slide.
nb: Denne innstillingen bestemmer den vertikale justeringen av lysbilde-illustrasjonen din. Bildet ditt kan enten være midtstilt vertikalt, eller være plassert nederst på lysbildet ditt.

en: This setting will let you choose to use the thumbnail track controls below the slider or dot navigation at the bottom of the slider.
nb: Denne innstillingen vil la deg velge mellom å bruke kontrollene for thumbnail-nettet under glideren eller dot-navigeringen nederst på glideren.

en: This setting will make your slider arrows either light or dark in color.
nb: Denne innstillingen vil gjøre gliderpilene dine enten lyse eller mørke i farge.

en: This setting will make your slider controls either light or dark in color. Slider controls are either the arrows on the thumbnail track or the circles in dot navigation.
nb: Denne innstillingen vil gjøre gliderkontrollene dine enten lyse eller mørke i farge. Gliderkontroller er enten pilene i thumbnail-nettet eller sirklene i dot-navigeringen.

en: This setting will turn on and off the circle buttons at the bottom of the slider.
nb: Denne innstillingen vil skru sirkelknappene nederst på glideren av og på.

en: This setting will turn on and off the navigation arrows.
nb: Denne innstillingen vil skru navigasjonspilene av og på.

en: This settings turns on and off the 1px divider line, but does not affect the divider height.
nb: Denne innstillingen skrur av og på 1px-delerlinjen, men påvirker ikke delerhøyden.

en: This will adjust the alignment of the module text.
nb: Dette vil justere plasseringen av modulteksten.

en: This will adjust the color of the 1px divider line.
nb: Dette vil tilpasse fargen på 1px-delerlinjen.

en: This will adjust the color of the empty space in the bar (currently gray).
nb: Dette vil justere fargen på det tomme området i stolpen (nå grått).

en: This will change the fill color for the bar.
nb: Dette vil endre fyllfargen for stolpediagrammet.

en: This will change the icon color.
nb: Dette vil endre ikonfargen.

en: This will change the label of the module in the builder for easy identification.
nb: Dette vil endre merkelappen for modulen i byggeren for enkel identifisering.

en: This will change the label of the row in the builder for easy identification when collapsed.
nb: Dette vil endre etiketten på rad i builder for enkel identifikasjon når kollapset.

en: This will change the label of the section in the builder for easy identification when collapsed.
nb: Dette vil endre navn på den delen i builder for enkel identifikasjon når kollapset.

en: This will change the label of the slide in the builder for easy identification.
nb: Dette vil endre navnet på lysbildet i den builder for enkel identifisering.

en: This will change the label of the video in the builder for easy identification.
nb: Dette vil endre merkelappen på videoen i byggeren for enkel identifisering.

en: This will control how your blurb text is aligned.
nb: Dette vil kontrollere hvordan reklameteksten din er justert.

en: This will turn thumbnails on and off.
nb: Dette vil skru thumbnails av og på.

en: Thumbnail Item
nb: Thumbnail-artikkel

en: Thumbnail Overlay Color
nb: Overleggsfarge på thumbnail

en: Timer Section
nb: Seksjon for timer

en: Title
nb: Tittel

en: Title Font
nb: Skrifttype for tittel

en: Title Font Color
nb: Farge på tittelskrift

en: Title Font Size
nb: Størrelse på tittelskrift

en: Title Styling
nb: Tittelstil

en: Title displayed above the portfolio.
nb: Tittel vist over samlemappen.

en: Title/Meta Background Image
nb: Bakgrunnsbilde for tittel

en: Toggle
nb: Vekselbryter

en: Toggle Content
nb: Bryterinnhold

en: Toggle Divi Builder
nb: Veksle Divi Builder

en: Toggle Icon
nb: Bryterikon

en: Toggle Title
nb: Brytertittel

en: Toggle between the various blog layout types.
nb: Veksle mellom de ulike typene blogg-layouter.

en: Top
nb: Topp

en: Top Center
nb: Øverst I Midten

en: Top Left
nb: Øverst Til Venstre

en: Top Padding
nb: Topp - tomrom

en: Top Rated Products
nb: Produkter med toppanmeldelser

en: Top Right
nb: Øverst Til Høyre

en: Top To Bottom
nb: Topp til bunn

en: Transparent Background Color
nb: Gjennomsiktig bakgrunnsfarge

en: True Parallax
nb: Sann parallakse

en: Turn comment count on and off.
nb: Slå kommentar stole på og av.

en: Turn on or off the author link.
nb: Skru av og på forfatter-lenken.

en: Turn pagination on and off.
nb: Skru sidenummerering av og på.

en: Turn project titles on or off.
nb: Skru prosjekttitler av eller på.

en: Turn the captcha on or off using this option.
nb: Skru Captcha'en av eller på ved bruk av dette alternativet.

en: Turn the category links on or off.
nb: Skru kategori-lenken på eller av.

en: Turn the date display on or off.
nb: Skru datovisning av eller på.

en: Turn the date on or off.
nb: Skru av eller på dato.

en: Turning this on will allow automatic sliding to continue on mouse hover.
nb: Å snu dette på vil tillate automatisk toveis å fortsette på mus hover.

en: Twitter Profile Url
nb: Twitter profil URL

en: URLs Open
nb: Åpne URLs

en: Unable to perform copy/paste process due to inavailability of localStorage feature in your browser. Please use latest modern browser (Chrome, Firefox, or Safari) to perform copy/paste process
nb: Ute av stand til å utføre kopier/lim inn-prosessen på grunn av inavailability av localStorage-funksjonen i din nettleser. Vennligst bruk nyeste moderne nettleser (Chrome, Firefox eller Safari) til å utføre kopier/lim inn-prosessen

en: Unauthorized access. Preview cannot be accessed outside %1$s.
nb: Uautorisert tilgang. Forhåndsvisning kan ikke nås utenfor %1$s.

en: Undo
nb: Angre

en: Unit
nb: Enhet

en: Unlock
nb: Låse opp

en: Unlock Module
nb: Låse Opp Modul

en: Unlock Row
nb: Låse Opp Rad

en: Unlock Section
nb: Låse Opp Avsnitt

en: Unlocked
nb: Ulåst

en: Update Category
nb: Oppdatering Kategori

en: Update Gallery
nb: Oppdatér galleri

en: Update Tag
nb: Oppdatering Tag

en: Upload
nb: Last opp

en: Upload a video
nb: Last opp video

en: Upload an audio file
nb: Last opp en audiofil

en: Upload an image
nb: Last opp et bilde

en: Upload an image to display at the top of your blurb.
nb: Last opp et bilde for å vise øverst på reklameteksten din.

en: Upload the .WEBM version of your video here. All uploaded videos should be in both .MP4 .WEBM formats to ensure maximum compatibility in all browsers.
nb: Last opp .WEBM-versjonen av videoen din her. Alle opplastede videoer må være i både .MP4- .WEBMformater for å sikre maksimum kompatibilitet med alle nettlesere.

en: Upload your desired image, or type in the URL to the image you would like to display over your video. You can also generate a still image from your video.
nb: Last opp ditt ønskede bilde, eller skriv inn URL'en til bildet du vil vise over videoen din. Du kan også generere et stillbilde fra videoen din.

en: Upload your desired image, or type in the URL to the image you would like to display.
nb: Last opp ditt ønskede bilde, eller skriv inn URL-en til bildet du ønsker å fremvise.

en: Upload your desired video in .MP4 format, or type in the URL to the video you would like to display
nb: Last opp din ønskede video i .MP4-format, eller skriv inn URL'en til videoen som du vil vise.

en: Upwards
nb: Oppover

en: Url Opens
nb: URL åpner

en: Use Background Color
nb: Bruk bakgrunnsfarge

en: Use Border
nb: Bruk ramme

en: Use Custom Gutter Width
nb: Bruk Custom Renne Bredde

en: Use Custom Styles for %1$s
nb: Bruke Egendefinerte Stiler for %1$s

en: Use Custom Width
nb: Bruk tilpasset bredde

en: Use Default Editor
nb: Bruk opprinnelig editor

en: Use Dot Navigation
nb: Bruk Dot-navigasjon

en: Use Dropshadow
nb: Bruk bakgrunnsskygge

en: Use Focus Border Color
nb: Bruk rammefarge for valgt felt

en: Use Grayscale Filter
nb: Bruk gråfilter

en: Use Icon
nb: Bruk ikon

en: Use Icon Font Size
nb: Bruk skriftstørrelse for ikon

en: Use Parallax Effect
nb: Bruk parallakse-effekt

en: Use Parallax effect
nb: Bruk parallakseeffekt

en: Use Percentages
nb: Bruk prosenter

en: Use Text Background Color
nb: Bruk bakgrunnsfarge for tekst

en: Use The Divi Builder
nb: Bruk Divi-byggeren

en: Use Thumbnail Track
nb: Bruk thumbnail-nett

en: Use the color picker to choose a background color for this module.
nb: Bruk fargevelgeren for å velge bakgrunnsfarge for denne modulen.

en: Username
nb: Brukernavn

en: Using the Divi Role Editor, you can limit the types of actions that can be taken by WordPress users of different roles. This is a great way to limit the functionality available to your customers or guest authors to ensure that they only have the necessary options available to them.
nb: Ved hjelp av Divi Rolle Editor, kan du begrense hvilke typer handlinger som kan tas av WordPress brukere av ulike roller. Dette er en flott måte å begrense funksjonaliteten tilgjengelig for dine kunder eller gjest forfattere for å sikre at de bare har den nødvendige alternativer tilgjengelige for dem.

en: Vertically Centered
nb: Midtstilt vertikalt

en: Video Icon
nb: Video-ikon

en: Video MP4/URL
nb: Video .MP4 URL

en: Video Settings
nb: Videoinnstillinger

en: Video Slider
nb: Videoglider

en: Video Webm
nb: Video .WEBM

en: View Layout
nb: Se nettsideelement

en: View Project
nb: Se Prosjekt

en: Visibility
nb: Synlighet

en: Visible
nb: Synlig

en: When you click the button below WordPress will create an XML file for you to save to your computer.
nb: Når du klikker på knappen under vil WordPress lage en XML fil for deg til å lagre på din datamaskin.

en: Widget Area
nb: Widget-område

en: Widget Name
nb: Widget-navn

en: Yes
nb: Ja

en: You cannot add global modules into global sections or rows
nb: Du kan ikke legge til globale moduler i globale seksjoner eller rekker

en: You cannot add global rows into global sections
nb: Du kan ikke legge til globale rekker i globale seksjoner.

en: You do not have permission to perform this task.
nb: Du har ikke tillatelse til å utføre denne oppgaven.

en: You do not have permission to unlock this module.
nb: Du har ikke tillatelse til å låse opp denne modulen.

en: You do not have permission to unlock this row.
nb: Du har ikke tillatelse til å låse opp denne raden.

en: You do not have permission to unlock this section.
nb: Du har ikke tillatelse til å låse opp denne delen.

en: You do not have sufficient permissions to export the content of this site.
nb: Du har ikke tilstrekkelig tilgang til å eksportere innhold på denne siden.

en: You don't have sufficient permissions to access the settings
nb: Du har ikke tilstrekkelige tillatelser til å få tilgang til innstillingene

en: You entered the wrong number in captcha.
nb: Du skrev inn feil nummer i captcha.

en: You have not saved any items to your Divi Library yet. Once an item has been saved to your library, it will appear here for easy use.
nb: Du har ikke lagret noe i ditt Divi-bibliotek enda. Når noe blir lagret i biblioteket ditt, kommer det til å vises her for lettvint bruk.

en: You're about to update global module. This change will be applied to all pages where you use this module. Press OK if you want to update this module
nb: Du er i ferd med å oppdatere en global modul. Denne endringen vil bli brukt på alle sidene der du bruker denne modulen. Trykk OK dersom du vil oppdatere denne modulen.

en: Zoom Icon Color
nb: Farge på zoome-ikon

en: by
nb: av

en: by %s
nb: av %s

en: by <strong>%1$s</strong>
nb: av <strong>%1$s</strong>

en: comments
nb: Kommentarer

en: default
nb: Standard

en: field
nb: feltet

en: no
nb: ingen

en: not Global
nb: Ikke global

en: px
nb: pixler

en: read more
nb: les mer

en: read more...
nb: les mer...

en: yes
nb: ja

en: you don't have sufficient permissions to access this page
nb: du har ikke tilstrekkelige tillatelser til å få tilgang til denne siden
